Reklama

Dramatyczny apel przewodniczącego Czerniowieckiej Obwodowej Administracji Państwowej Serhija Osaczuka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fb

Dramatyczny apel przewodniczącego Czerniowieckiej Obwodowej Administracji Państwowej Serhija Osaczuka - Zdjęcie główne

Dramatyczny apel przewodniczącego Czerniowieckiej Obwodowej Administracji Państwowej Serhija Osaczuka | foto fb

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z dramatycznym apelem zwrócił się do nas przewodniczący Czerniowieckiej Obwodowej Administracji Państwowej Serhij Osaczuk, prosił o jego możliwe rozpropagowanie.

 

TŁUMACZENIE: Oświadczenie szefa Czerniowieckiej Obwodowej Administracji Państwowej skierowane do niemieckojęzycznej społeczności UE, która współczuje i jest zaniepokojona trwającym ponad 24 godziny atakiem Rosji na Ukrainę.

"Zamiast poświęcać się książkom, kulturze, handlowi, turystyce, rozwojowi gospodarczemu i atrakcjom, jesteśmy zmuszeni patrzeć, jak rakiety spadają na nasze domy. Ludzie na Ukrainie, zarówno anglojęzyczni, jak i rosyjskojęzyczni, młodzi i starzy, prawosławni i katolicy, muszą teraz umierać, ponieważ w głowie maniaka Putina pojawił się plan zniszczenia Ukrainy.

Musicie pokazać nie tylko swoje współczucie, ale także swoje stanowisko i stosunek do Ukrainy. Nasze stanowisko jest jasno określone - będziemy się bronić. Pytanie brzmi, co można zrobić poza wyrażaniem poparcia, współczucia i nakładaniem sankcji. Jak się bronić bez nowoczesnej broni defensywnej? Trzeba wpłynąć na wybranych przez siebie urzędników, którzy otrzymali od Was mandat do prowadzenia określonej polityki.

Zapukaliśmy do drzwi NATO, nie wpuszczono nas, kazano nam czekać przed drzwiami, nie martwić się, nikt nie zaatakuje Ukrainy. Prosiliśmy o przyjęcie do UE, mając nadzieję, że pewnego dnia uzyskamy członkostwo. Odpowiedzią była cisza.

Skąd my, jako Ukraina, możemy być pewni, że nie zginiemy, skoro z jednej strony nasz sąsiad naciska na nas z najnowocześniejszą bronią, a z drugiej strony świat nie ma woli politycznej, by wyciągnąć rękę po ratunek dla nas! Wiem, jak to działa: zdjęcia z ekranu, powiadomienia z radia - dotykają duszy, ale nie na długo, aż do wyjścia z domu. Przyjąłeś to do wiadomości i wróciłeś do normalnego życia.

Ale dziś, na Ukrainie, setki ludzi nie mają już takiego życia, a Ty milczysz... " - Sergii Osachuk

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy