Reklama

Dramat na Podkarpaciu. Zebrał się Sztab Kryzysowy [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Dramat na Podkarpaciu. Zebrał się Sztab Kryzysowy [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek po południu nad częścią woj. podkarpackiego przeszły intensywne opady deszczu. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach: rzeszowskim, łańcuckim, przeworskim i przemyskim. W nocy 27 czerwca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie sytuacji w województwie.

Premier przyznał, że sytuacja w regionie jest dramatyczna. Uszkodzonych jest kilka mostów, zalane są drogi i budynki mieszkalne. Są miejscowości, gdzie brakuje wody pitnej. Zapowiedział też pomoc z rezerw państwowych dla osób dotkniętych powodziami.

- Drodzy rodacy, mieszkańcy województwa podkarpackiego, w szczególności tych powiatów: łańcuckiego, przeworskiego, przemyskiego i rzeszowskiego jesteśmy z Wami i nie będziemy szczędzili sił i środków, by zabezpieczyć Wasz dobytek, życie i zdrowie - zwrócił się do mieszkańców Podkarpacia premier Morawiecki.

W usuwaniu skutków gwałtownych opadów deszczu uczestniczą m.in. strażacy PSP i OSP oraz żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Państwowa Straż Pożarna zanotowała ponad 400 interwencji, przeprowadzono blisko 400 ewakuacji.

 


Czytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE