Reklama

DPS w Mielcu lepiej chroniony przed COVID-19. Otrzyma finansowy grant

Opublikowano:
Autor:

DPS w Mielcu lepiej chroniony przed COVID-19. Otrzyma finansowy grant - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dom Pomocy Społecznej w Mielcu znalazł się w grupie tych, które otrzymają finansowy grant na przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się COVID-19 w domach opieki. -Mamy potwierdzenie, że nasz wniosek przeszedł pozytywnie ocenę i na dniach podpiszemy odpowiednią umowę– powiedziała nam Renata Lazur, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Mielcu.

Taka pomoc dla podkarpackich  DPS-ów jest możliwa dzięki projektowi „Lepsze jutro” realizowanemu przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W sumie trafi  do nich kwota 24 mln zł, z czego 670 tys. zł do DPS-u w Mielcu.

- To duże wsparcie dla naszego domu, które pozwoli nam z jednej strony  wypłacać przez 3 miesiące dodatek do pensji dla 55  pracowników pracujących  bezpośrednio z pensjonariuszami, z drugiej zakupić środki ochrony osobistej i wyposażenie zapewniające zdrowie i bezpieczeństwo epidemiczne pensjonariuszy  oraz kadry  – stwierdziła Renata Lazur.

Środki, które w ramach grantu otrzymują DPS-y zostaną przeznaczone m.in. na dodatkowe wynagrodzenie dla pracowników pracujących bezpośrednio  z pensjonariuszami oraz  zakup środków ochrony indywidualnej (m.in. rękawic jednorazowych, maseczek, przyłbic, fartuchów, płynów do dezynfekcji, termometrów bezdotykowych) zakup sprzętu i wyposażenia związanego z walką z COVID-19 (m.in. ozonatorów, lamp bakteriobójczych, łóżek, koncentratorów tlenu, ssaków elektrycznych),  zakup i przeprowadzenie testów na COVID-19.

W Domu Pomocy Społecznej w Mielcu przebywa aktualnie 153 pensjonariuszy. Od momentu pojawienia się pandemii koronawirusa do dzisiaj obowiązują w nim zaostrzone zasady sanitarne. Mieszkańcy domu nie mogą go opuszczać, tak samo obowiązuje zakaz odwiedzin.

Dziś wielu pensjonariuszy ma telefony komórkowe i w ten sposób kontaktują się ze swoimi rodzinami, a rodziny z nimi. Jest też specjalna szyba, przez którą można się zobaczyć i porozmawiać. Koronawirus narzucił nam bardzo rygorystyczny tryb życia w domu, ale nie mamy innego wyjścia musimy w ten sposób chronić pensjonariuszy i kadrę – zaznaczyła dyrektor Renata Lazur.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE