Reklama

Dorota z Mielca nominowana do prestiżowej nagrody!

Opublikowano:
Autor:

Dorota z Mielca nominowana do prestiżowej nagrody!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dorota Bator pochodząca z Mielca została nominowana do nagrody "Warto"! To wyróżnienie przyznawane młodym, zdolnym twórcom w pięciu dziedzinach sztuki.

Nagrodami WARTO "Gazeta Wyborcza Wrocław" wyróżnia młodych, zdolnych twórców w pięciu dziedzinach – film, literatura, muzyka, sztuki wizualne i teatr.

Dorota Bator została nominowana za reżyserię, scenariusz i zdjęcia do  "W zgodzie," krótkometrażowego filmu dokumentalnego. 

Dorota jest studentka V roku reżyserii na wydziale lalkarskim wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i absolwentką rocznego Kursu w Wajda School&Studio w Warszawie. 

Etiuda dokumentalna "W zgodzie" jest jej debiutem. 

O czym jest film? W niewielkiej wsi na skraju lasu stoi zielony domek. W  domku mieszka babcia i dziadek. Na co dzień obydwoje opiekują się swoim gospodarstwem, którego sercem jest kolorowa pasieka. Pasieka leży nie tylko w sercu gospodarstwa, ale i w sercu dziadka. Wraz z nadchodzącą zimą ich życie zupełnie się zmienia.  Film "W zgodzie" pokazuje, coraz rzadziej spotykany we współczesnym świecie, rytm życia ludzi będących w harmonii z naturą. Obserwacja bohaterów filmu skłania do refleksji nad relacją człowieka z przyrodą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE