Reklama

Dom Dziennego Pobytu w Mielcu świętował 30 lat [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dom Dziennego Pobytu świętował 30 lat swojej działalności. DDP przyczynia się do poprawy jakości życia osób starszych i niepełnosprawnych, dla swoich podopiecznych opiekunowie przygotowują mnóstwo zajęć artystycznych, fizycznych oraz wsparcie psychologiczne.

Dom Dziennego Pobytu przy ul. Kocjana 15 w Mielcu jest ośrodkiem wsparcia przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. DDP przyczynia się do poprawy jakości życia osób starszych i niepełnosprawnych, przeciwdziała uczuciu osamotnienia, izolacji społecznej, umożliwia spędzenie wolnego czasu wśród rówieśników, a jednocześnie daje możliwość wykazania się swoimi zdolnościami i umiejętnościami. Organizowane w ośrodku zajęcia są dostosowane do potrzeb seniorów. Zajęcia mają na celu podniesienie aktywności fizycznej i psychicznej.

Dom czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.15 do 15.15, zapewnia swoim podopiecznym zaspakajanie potrzeb kulturalno–oświatowych, terapię zajęciową, terapię ruchową oraz wyżywienie osobom zakwalifikowanym do korzystania z tej formy pomocy.

"W naszym Domu prowadzone są różne formy aktywizacji podopiecznych. Jedną z takich form jest terapia zajęciowa. Pensjonariusze chętnie korzystają z terapii, podczas której wykonywane są prace ze sznurka, styropianu, bibuły, skóry, itp. Kolejną formą aktywizacji jest terapia ruchowa. Przygotowana do tego celu sala ćwiczeń wyposażona jest w sprzęt dobrej jakości. Jeden raz w tygodniu odbywają się zajęcia umuzykalniające. Pensjonariusze bardzo chętnie biorą udział w próbach domowego chóru. Przy naszym Domu została utworzona grupa teatralna, jako jedna z form terapii. Organizowane są również wieczorki poetyckie, na których podopieczni sami przedstawiają swoje ulubione wiersze, jak również mamy okazję wysłuchać poezji autorstwa uczestników naszego Domu." - czytamy na oficjalnej stronie DDP.

Na tę okazję seniorzy przygotowali część artystyczną, podczas której prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy "Sto lat" i przystąpiliśmy do uroczystego obiadu, przygotowanego specjalnie na tę okazję. Nie zabrakło również słodkiego akcentu w postaci tortu.

 - Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim seniorom, pracownikom oraz koordynatorom DDP i życzymy kolejnych jubileuszy — pogratulowała viceprezydent Mielca Adriana Miłoś.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy