Reklama

Dofinansowania z Polskiego Ładu. O co stara się powiat mielecki?

Opublikowano:
Autor:

Dofinansowania z Polskiego Ładu. O co stara się powiat mielecki? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rządowy Fundusz Polski Ład ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta w całej Polsce. Każdy samorząd złożyć może trzy wnioski. Samorząd powiatu mieleckiego złożył dwa wnioski na łączną sumę dofinansowania przekraczającą 17 milionów złotych. Co za te pieniądze ma być zrobione?

Jednostki samorządu terytorialnego oraz związki jednostek samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji. Wysokość dofinansowania zależy od obszaru priorytetowego inwestycji (w zależności od priorytetu dofinansowanie może sięgać od 80 do 95 proc. wartości inwestycji).

CZYTAJ TAKŻE: Śnieg w sierpniu? To Piana Party w Grzybowie!

Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i potrwa do 15 sierpnia 2021 roku.

W czasie pierwszego naboru każda jednostka samorządy terytorialnego może zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia; jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł; jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł.

Kompleksowa przebudowa


Pierwszą planowaną inwestycją jest kompleksowa przebudowa Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu

Dzięki realizacji projektu nastąpi znaczna poprawa efektywności energetycznej budynku mieszczącego internat, bursę i przedszkole specjalistyczne poprzez jego termomodernizację, wprowadzenie inteligentnego systemu sterowania oświetleniem, wymianę oświetlenia na energooszczędne, modernizację instalacji c.o. oraz instalacji c.w.u poprzez wprowadzenie pompy ciepła. Wprowadzone rozwiązania pozwolą na roczne zmniejszenie zapotrzebowania na energię w budynku – 46 %, zmniejszenie zapotrzebowania na energię pierwotną – 51%, zmniejszenie emisji ekwiwalentu CO2 – 51%.

 Na budynkach PZPSW zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne o łącznej mocy ok. 95 KW, co da produkcję energii elektrycznej z nowo wybudowanych instalacji wykorzystujących OZE - 85 MWh/rok. Ponadto planowane jest dostosowanie budynku szkoły do osób niepełnosprawnych – powiększenie otworów drzwiowych na szer. 90 cm i wymiana 20 drzwi oraz budowa parkingu dla rodziców dowożących dzieci do placówki. Wprowadzone rozwiązania znacznie polepszą warunki do podejmowanych kompleksowych działań edukacyjnych, rehabilitacyjnych, terapeutycznych i wychowawczych (obecnie w PZPSW jest 226 uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z niepełnosprawnościami intelektualnymi, ruchowymi i sprzężonymi).

  • Całość inwestycji: 4 101 900,00 zł
  • Dofinansowanie: (90%) 3 691 710,00 zł
  • Wkład własny: 410 190,00 zł


Inwestycje w Radomyślu WielkimJeśli uda się otrzymać dofinansowanie, to drugą inwestycją będzie przebudowa drogi powiatowej na odcinku prawie 7 kilometrów w miejscowości Dulcza Wielka i Żarówka w gminie Radomyśl Wielki z przebudową mostu na potoku Jamnica.

Zakres robót obejmuje przebudowę jezdni na całej długości drogi wraz z odwodnieniem, przebudowę istniejących i budowę brakujących chodników, jak również nowe elementy oznakowania i bezpieczeństwa ruchu. Przebudowany zostanie również most na potoku Jamnica oraz skrzyżowanie z drogą gminną.

  • Przewidywany okres realizacji inwestycji: do 12 miesięcy
  • Przewidywana wartość inwestycji: 13 973 000,00 zł
  • Kwota udziału własnego: 698 650 zł
  • Procentowy udział własny: 5%
  • Kwota wnioskowanych środków: 13 274 350,00 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy