Reklama

Dodatkowy dzień pracy Poradni Chirurgii Dziecięcej w mieleckim pogotowiu

Opublikowano:
Autor:

Dodatkowy dzień pracy Poradni Chirurgii Dziecięcej w mieleckim pogotowiu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zima, a szczególnie ferie, to czas, kiedy w związku z dużo większą aktywnością dzieci dochodzi też do dużej ilości urazów. Poradnia Chirurgii Dziecięcej w Pogotowiu Ratunkowym w Mielcu, która dotąd pracowała w poniedziałki, środy i czwartki, teraz będzie otwarta dodatkowo we wtorki (od godz. 10.00 do 13.00). Wiosną dyrekcja pogotowia oceni czy warto na stałe poszerzyć harmonogram pracy Poradni.

Jak podkreśla dyrektor mieleckiego pogotowia Maria Napieracz, dodatkowy dzień pracy Poradni jest odpowiedzią na duże potrzeby mieszkańców w zakresie konsultacji chirurgicznych dzieci. – Myślę, że tę inicjatywę można nazwać programem pilotażowym. W ostatnim czasie zauważyliśmy, że niestety są pacjenci, którzy nie zostali przyjęci, ponieważ godziny pracy Poradni zakontraktowane z NFZ na to nie pozwoliły.

Zima jeszcze nasiliła problem. Przez kolejne tygodnie sprawdzimy, czy nasze obserwacje co do oczekiwań rodziców są trafne i czy rzeczywiście ten dodatkowy dzień wypełni się wizytami małych pacjentów. Po analizie konkretnych danych będziemy decydować czy utrzymać harmonogram pracy w rozszerzonym zakresie, czy jednak wystarczy dotychczasowy. Przyjrzymy się m.in. charakterowi konsultacji i ocenimy ile miało związek z urazami typowo zimowymi, a ile wynikało z innych przyczyn – mówi Maria Napieracz.  – Myślimy, że ten dodatkowy dzień będzie dużą ulgą również dla rodziców, którzy mają dość daleko do Tarnobrzega czy Rzeszowa, bo wśród naszych małych pacjentów są też mieszkańcy z okolic Połańca, Kolbuszowej, Szczucina. Dużo łatwiej jest dostać się z dzieckiem sprawnie do Mielca, niż pokonać, szczególnie zimą, drogę do bardziej oddalonych poradni chirurgii dziecięcej.
   

Poradnia działa w siedzibie Pogotowia Ratunkowego w Mielcu przy ul. Żeromskiego 22 (budynek pomiędzy Urzędem Miejskim a szpitalem). Do naszych doświadczonych lekarzy specjalistów można się zgłaszać z dzieckiem np. do kontroli pooperacyjnej, w przypadku urazów, w celu usunięcia znamion i przebarwień i po inne porady chirurgiczne. Rejestracja: 508 381 614,  17 773 63 26.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE