Reklama

Dodatkowe respiratory zasilą podkarpackie szpitale

Opublikowano: śr, 18 lis 2020 12:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa dostawa zawnioskowanego przez podkarpackie szpitale 76 respiratorów i 83 kardiomonitorów. Sprzęt jest przekazywany za pośrednictwem żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Urządzenia pochodzą z Agencji Rezerw Materiałowych.

– W zawiązku z tym, że nieustannie zmagamy się z epidemią koronawirusa, staramy się na bieżąco wspierać nasze podmioty lecznicze. Dostawa zawnioskowanego przez placówki sprzętu w postaci 76 respiratorów i 83 sztuki kardiomonitorów jest przekazywana – za pośrednictwem żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej – do podkarpackich szpitali aby tworzyć miejsca respiratorowe dla osób z COVID-19, które takiej pomocy będą wymagały – powiedziała ​Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Wojewoda zaznaczyła również, że do szpitali nieustannie trafia zaopatrzenie w postaci środków ochrony osobistej dla personelu, tj. maseczki, kombinezony, rękawiczki itp.


Do tej pory zrealizowane zostało całe zapotrzebowanie zgłoszone przez szpitale z terenu województwa podkarpackiego, tj. 76 respiratorów i 83 sztuki kardiomonitorów. Sprzęt dostarczony został w dwóch transzach. Dostawy tego sprzętu w pierwszej transzy, zrealizowanej w ubiegłym tygodniu, pozwoliły utworzyć dodatkowe miejsca dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, wymagających wentylacji mechanicznej w szpitalach.

Od początku pandemii, za pośrednictwem wojewody, przekazywane są środki ochrony indywidualnej m.in.:

– niespełna 200 000 szt. kombinezonów;

– ponad 100 000 szt. masek najwyższej klasy FFP3;

– niespełna 400 000 szt. masek klasy FFP2;

– niespełna 3 000 000 szt. masek chirurgicznych;

– ponad 2 100 000 szt. rękawiczek ochronnych;

– 200 000 szt. fartuchów;

– 150 000 szt. osłon na buty;

Ponadto przekazano ponad 78 000 szt. (pojemnik 5L) płynów do dezynfekcji.


Przeczytaj także: Dziś pożegnanie druha z OSP


W konferencji prasowej (17 listopada) wzięli również udział dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy Przemysław Wojtys oraz zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Jakub Dzik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.