Dobry występ chodziarzy

Dobry występ chodziarzy - Zdjęcie główne

Wiadomości Duża ekipa LKS Stal Mielec wystartowała w minioną sobotę, 16 kwietnia, w 14. Międzynarodowych Zawodach w Chodzie Sportowym w Zaniemyślu (Wielkopolska). Najlepszy wynik uzyskała Katarzyna Zdziebło, która pobiła swój rekord życiowy na 20 km - 1:34:49.

Katarzyna Zdziebło zdeklasowała rywalki, pokonując je o ponad 10 minut. Druga na mecie była Angelika Augustyn (Olimp Kozienice), reprezentująca przed laty OTG Sokół Mielec, która uzyskała czas 1:46:00, a trzecie miejsce wywalczyła Kinga Majchrowicz z rzeszowskiej Resovii - 1:46:21. Dzięki bardzo dobremu występowi zawodniczka LKS Stal Mielec została powołana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na 1. Drużynowe Mistrzostwa Świata w Chodzie Sportowym, które odbędą się 7-8 maja 2016 r. w Rzymie. Miejsce na podium zdobyli także: Małgorzata Jacher, Julia Mądra, Aurelia Barszcz, Kamil Piecuch i Julita Małaszewicz.