Reklama

Dobra pogoda sprzyja bezpieczeństwu na drodze? Kilka kolizji w powiecie ropczycko - sędziszowskim

Opublikowano:
Autor:

Dobra pogoda sprzyja bezpieczeństwu na drodze? Kilka kolizji w powiecie ropczycko - sędziszowskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Statystyki wskazuję, że do największej liczby zdarzeń drogowych dochodzi kiedy jest ładna pogoda. Tylko w środę na drogach powiatu ropczycko – sędziszowskiego miało miejsce kilka kolizji. Na szczęście, w tych zdarzeniach nikt nie został poważnie ranny.

Miniona środa był szczególnie pracowita dla policjantów obsługujących zdarzenia drogowe. W tym dniu doszło do pięciu kolizji. O pierwszej z nich oficer dyżurny ropczyckiej komendy został poinformowany kilkanaście minut po godzinie 7. Na miejscu okazało się, że kierujący oplem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie auto przewróciło się na dach. Zdarzenie miało miejsce w Gliniku.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Sędziszowie Małopolskim na ul. Jagielończyka. Przed godz. 11, kierujący renault, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, doprowadzając do zderzenia. Cykliście została udzielona pomoc medyczna, na szczęście nie doznał on poważnych obrażeń.

Do następnego zdarzenia doszło po godz. 14, w Ropczycach na ul. Robotniczej, gdzie kierujący fordem, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa, uderzając w bok pojazdu marki Volvo.

Natomiast po godz. 16, w Ropczycach na ul. Pałacowej doszło do zderzenia renaulta z oplem. W tym przypadku, kierujący samochodem marki Renault podczas skręcania, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka opla.

Przed godz. 17, na autostradzie w miejscowości Czarna Sędziszowska kierujący citroenem, jadąc w kierunku Rzeszowa, wskutek uszkodzenia i rozerwania opony, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne.


Policja przypomina!

MIT: DOBRA POGODA SPRZYJA BEZPIECZEŃSTWU NA DRODZE?

Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że podczas dobrych warunków pogodowych jest bezpieczniej na drodze. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

Wśród wszystkich wypadków drogowych, do których doszło podczas wakacji w 2018 roku ponad 76% miało miejsce podczas dobrych warunków atmosferycznych.

Prawie 85% to zdarzenia w ciągu dnia – przy naturalnym świetle. Blisko 84% wypadków miało miejsce na suchej nawierzchni.

Przestrzegamy zatem, że im lepiej w pogodzie tym gorzej na drodze. Powód?

Dobra pogoda i nawierzchnia błędnie „sugeruje” kierowcom możliwość jazdy z wyższą prędkością, podczas której niestety mamy mniej czasu na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE