Reklama

Do WUP można jeszcze wnioskować o wsparcie finansowe. Zobacz do kiedy

Opublikowano:
Autor:

Do WUP można jeszcze wnioskować o wsparcie finansowe. Zobacz do kiedy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie jest instytucją, która odpowiada za ochronę miejsc w ramach rządowej tarczy antykryzysowej i środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. W przeciwieństwie do części instytucji, do których nie można już wnioskować o wsparcie w ramach tarcz antykryzysowych, do WUP wciąż można to robić.

W ramach dofinansowań z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, które dotyczyły obniżenia czasu pracy pracowników, przestoju ekonomicznego, dofinansowań wynagrodzeń pracowników nie objętych przestojem, do firm w całej Polsce trafiła duża kwota 6,5 mld zł.  Wojewódzki Urząd Pracy w  Rzeszowie wypłacił dotychczas  podkarpackim przedsiębiorcom, którzy złożyli ponad 1,6 tys.  wniosków obejmujących prawie 89 tys. pracowników, kwotę 322 mln zł.

Do WUP-u wciąż też  można składać wnioski o dofinansowanie z   Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, które od końca czerwca uległy uproszczeniu. W stosunku do poprzednich nie ma wymogu obniżenia wymiaru czasu pracy oraz zawierania porozumień z załogą. Obecnie można składać wnioski za sierpień, wrzesień, październik. Graniczna datą ich składania jest 27 września, kiedy można będzie starać się o wsparcie za wrzesień, październik, listopad.

- Sytuacja przedsiębiorstw pozostaje w dalszym ciągu trudna – przekazał nam  Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. -  Pojawiają się jednak pozytywne sygnały. W czasie pandemii firmy potrafiły elastycznie wykorzystać pracowników i ich możliwości. Dopasowanie popytu do możliwości produkcyjnych firm następuje również przez pozyskanie nowych kooperantów i rynków zbytu, choć  dotyczy to  jak na razie tylko niektórych branż. W efekcie niektórzy pracodawcy zdecydowali się wycofać częściowo z planowanych zwolnień grupowych i utrzymać  364 miejsc pracy to jest około  10 procent  z  ogółu zgłoszonych.

Jednocześnie dyrektor zaznaczył.

- Planowane zwolnienia  grupowe mogą być przyczyną wzrostu liczby bezrobotnych w końcu roku.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE