Reklama

Długa dyskusja nad budżetem powiatu. "To budżet trwania i przetrwania" - powiedział radny Tymuła

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: powiat mielecki

Długa dyskusja nad budżetem powiatu. "To budżet trwania i przetrwania" - powiedział radny Tymuła - Zdjęcie główne

foto powiat mielecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada Powiatu Mieleckiego przyjęła budżet na 2023 rok. 15 głosów za przy 10 wstrzymujących się. Decyzję radnych co do przyjęcia dokumentu poprzedziła długa dyskusja, mimo że treść dokumentu była im znana od dłuższego już czasu. Nie zabrakło również słów krytyki od radnego Zbigniewa Tymuły.

Projekt przyszłorocznych wpływów i wydatków zawierał już w swej konstrukcji propozycje zarówno radnych, poszczególnych środowisk, jak tez sugestii pochodzących od mieszkańców. Zawiera on także przyznane subwencje oraz przyznane środki na realizację konkretnych przedsięwzięć inwestycyjnych współfinansowanych przez fundusze rządowe.

DEFICYT
W budżecie zaplanowano dochody budżetu w wysokości 190 100 000 zł oraz wydatki budżetu w wysokości 218 800 000 zł. Planowany deficyt budżetu w wysokości 28 700 000 złotych będzie sfinansowany przychodami z tytułu wolnych środków' w wysokości 8 700 000 zł oraz przychodami z tytułu emisji papierów wartościowych w wysokości 20 000 000 zł.

PRZYCHODY
Zaplanowano przychody budżetu w łącznej wysokości 30 700 000 złotych, w tym z tytułu wolnych środków', o których mowa w art. 217 ust. 2 pkt 6 ustawy, jako nadwyżki środków pieniężnych na rachunku bieżącym budżetu, wynikających z rozliczeń kredytów z lat ubiegłych w wysokości 10 700 000 zł oraz z tytułu emisji papierów wartościowych w wysokości 20 000 000 zł. Planowane wolne środki znajdujące się w dyspozycji Powiatu Mieleckiego na dzień 31.12.2022 r., według stanu na rachunku bankowym na 30.10.2022 r. wynoszą 19 849 000 zł.

ROZCHODY
Zaplanowano rozchody budżetu w wysokości 2 000 000 z! z przeznaczeniem na spłatę zobowiązania z tytułu wcześniej zaciągniętego kredytu bankowego w wysokości raty kapitałowej w ING Banku Śląskim w kwocie 2 000 000 zł. Źródłem sfinansowania rozchodów ustala się przychody budżetu z tytułu z wolnych środków jako nadwyżki środków pieniężnych na rachunku bieżącym budżetu, wynikających z rozliczeń kredytów z lat ubiegłych.

- Narzekamy na inflację, ale pamiętamy, że cztery lata temu, kiedy starosta przejmował powiat, jak to miało być pięknie – powiedział Zbigniew Tymuła lider Klubu Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Powiatu Mieleckiego. Dzisiaj - powiem szczerze - powiat się zatrzymał, a może nawet się zwija. Oby był wzrost inwestycyjny, ale ja nie widzę jakichś wielkich inwestycji na terenie powiatu. To budżet trwania i przetrwania – dodał.

Stanisław Lonczak starosta powiatu mieleckiego skomentował wypowiedź radnego, tylko tym, że "ten mówi to samo za każdym razem, kiedy oceniany jest budżet".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy