Reklama

Dla kucharzy i cukierników

Opublikowano:
Autor:

Dla kucharzy i cukierników - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych mogą już korzystać z nowej pracowni gastronomicznej, która jest jedną z najnowocześniejszych w regionie.

W nowej pracowni, oddanej do użytku 25 stycznia, pojawiły się nowoczesne sprzęty, w tym m.in. kuchenki gazowe, piekarniki, piece konwekcyjne i ekspresy do kawy. Ich zakup był możliwy dzięki projektowi "Mielec stawia na zawodowców". Szkoła otrzymała na ten cel ponad 170 tysięcy złotych.

– Była to suma, która wystarczyła nie tylko na wyposażenie dotychczasowej pracowni, ale i zakupienie dodatkowego sprzętu. Podjęliśmy więc decyzję o rozbudowie pracowni i utworzeniu kilku dodatkowych stanowisk do pracy dla uczniów. W tym celu zagospodarowaliśmy pomieszczenie obok dawnej pracowni i wyremontowaliśmy je systemem gospodarczym, a więc własnymi siłami – mówi Mariusz Wojciechowski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

Fundusze na remont zostały przekazane szkole przez powiat mielecki. – Remont objął m.in. wykonanie instalacji, wymianę posadzek i grzejników oraz prace malarskie. Niezmiernie cieszymy się, że uczniowie mogą dziś uczyć się swoich przyszłych zawodów w dobrych warunkach, na profesjonalnym sprzęcie – podkreśla starosta Zbigniew Tymuła.

Z pracowni gastronomicznych korzystać będą uczniowie technikum gastronomicznego i zasadniczej szkoły zawodowej, kształcący się w zawodach kucharz i cukiernik. Dziś to ponad 200 osób. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE