Reklama

Diecezja tarnowska pomoże poszkodowanym przez trąbę powietrzną

Opublikowano: sob, 26 cze 2021 18:04
Autor:

Diecezja tarnowska pomoże poszkodowanym przez trąbę powietrzną - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 4 lipca Caritas Diecezji Tarnowskiej będzie zbierać przy kościołach ofiary pieniężne, by dofinansowywać zakup materiałów budowlanych potrzebnych do naprawy lub wymiany dachów. Wsparcie trafi do mieszkańców Librantowej i Koniuszowej niedaleko Nowego Sącza, gdzie przeszła trąba powietrzna.

 

 - Uruchamiany z racji pomocy diecezjalnej wsparcie dla mieszkańców. Na dzisiaj jest to kwestia zakupu drewna konstrukcyjnego, bo są tu sprawy podstawowe. W tę niedzielę ogłosimy zbiórkę powszechną na ten cel w całej diecezji, a w przyszłą niedzielę diecezjanie będą mogli się zaangażować w naszych parafiach i kościołach, aby wesprzeć finansowo poszkodowanych – mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż, który przyjechał odwiedzić poszkodowanych.

 

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

 

Drodzy Diecezjanie!

Z głębokim przejęciem przyjmowaliśmy informacje o szeregu dramatycznych wydarzeń, które boleśnie dotknęły najpierw mieszkańców w Nowej Białej, zaś w miniony czwartek także kilka miejscowości w rejonie sądeckim, przez który przeszła trąba powietrzna i gradobicie. Najdotkliwiej zostali poszkodowani mieszkańcy Librantowej i okolic, gdzie zostało uszkodzonych około 50 budynków. Kilkadziesiąt rodzin straciło nie tylko dach nad głową, ale przede wszystkim stabilność życiową i wewnętrzny pokój. Nie możemy ich pozostawić bez konkretnej pomocy, do której tak dobitnie wzywał nas św. Paweł w dzisiejszym drugim czytaniu mszalnym: „niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom” (2 Kor 8, 14).

Gorąco proszę Was zatem o ducha solidarności z poszkodowanymi, zarówno poprzez modlitwę w ich intencji, jak i pomoc materialną, którą będziemy chcieli zorganizować w przyszłą niedzielę, tj. 4 lipca, zbierając przy kościołach ofiary pieniężne do puszek Caritas.

Dziękując za wszelkie wyrazy waszej solidarności z poszkodowanymi udzielam Wam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy