Reklama

Delegacja wieńcowa z Powiatu Mieleckiego na Dożynkach Wojewódzkich

Opublikowano:
Autor:

Delegacja wieńcowa z Powiatu Mieleckiego na Dożynkach Wojewódzkich  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 28 sierpnia w Polańczyku miały miejsce XVI Dożynki Województwa Podkarpackiego.

Uroczystości były kontynuacją zainaugurowanego w 2001 r. przesłania PSST wspólnego świętowania dożynek wojewódzkich z diecezjalnymi, odbywającymi się w kolejnych powiatach naszego województwa w nadziei, że przyczynią się one do integracji samorządów terytorialnych i rolników z województwa podkarpackiego oraz podtrzymywania i pielęgnowania narodowych tradycji.

Obchody dożynkowe rozpoczęły się od przyjęcia delegacji z wieńcami i chlebem przybyłych z gmin i powiatów Województwa Podkarpackiego. Następnie Mszę Świętą w intencji rolników i ich pracy odprawił J.E. Ksiądz Arcybiskup Adam Szal Metropolita Przemyski. 

Wśród oficjalnych gości znaleźli się sekretarz stanu, szef gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski oraz parlamentarzyści z terenu Podkarpacia.

Wśród delegacji dożynkowych z całego Podkarpacia, które dokonały prezentacji wieńców i złożenia darów na ołtarzu była również delegacja z Powiatu Mieleckiego, wspierana przez Starostę Zbigniewa Tymułę.

- Bardzo się cieszę, że wśród delegacji dożynkowych było Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich z Kliszowa, które jako jedyne reprezentowało Powiat Mielecki. Dożynki to doskonała okazja do wspólnego podziękowania za plony, kultywowania regionalnych tradycji i wspólnej radości z owoców pracy rolników – powiedział starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE