Reklama

Daniel Kozdęba: Jestem już w pracy

Opublikowano: śr, 7 gru 2016 05:41
Autor:

Daniel Kozdęba: Jestem już w pracy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony piątek, 1 grudnia, po kilkumiesięcznej nieobecności spowodowanej zabiegiem chirurgicznym i okresem rekonwalescencji, prezydent Mielca Daniel Kozdęba wrócił do swoich obowiązków.

Wziął udział w uroczystości podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy tzw. Północnej obwodnicy Mielca. Jego obecność w Sali Królewskiej PSM nie była niespodzianką, bo o tym powrocie mówiło się już od wielu tygodni. Niespodzianką była za to spora zmiana wyglądu prezydenta, który zapewnia, że jest już w pełni sił.

Tymczasem dwa dni wcześniej na jednym z naszych lokalnych portali internetowych pojawiła się sensacyjna w swojej wymowie informacja, jakoby Mielec miał się szykować do nowych wyborów prezydenta miasta.

Zdaniem autora tej pseudowiadomości absencja chorobowa Daniela Kozdęby powyżej sześciu miesięcy pozwala radnym miejskim wprowadzić w Mielcu zarząd komisaryczny. Następnym krokiem miałoby być rozpisanie nowych wyborów. Pojawiło się nawet nazwisko potencjalnego kandydata na nowego prezydenta, z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie radnych PiS-u wskazał portal jako źródło tej informacji. Można stwierdzić, że wszystkie tezy jakie zostały postawione, całkowicie mijają się z prawdą.

Okazuje się, że według kodeksu wyborczego stwierdzenie o wygaśnięciu mandatu prezydenta leży w kompetencjach tylko i wyłącznie komisarza wyborczego, a nie rady miejskiej. Kodeks jasno precyzuje także, w jakich przypadkach następuje wygaśnięcie mandatu wójtów i prezydentów miast. Może to być m.in. śmierć, odmowa złożenia ślubowania, niezłożenie oświadczenia majątkowego, naruszenie zakazu łączenia funkcji lub prowadzenia działalności gospodarczej, odwołanie   drodze referendum, a także (na co próbuje się powołać autor informacji) w przypadku orzeczenia niezdolności do pracy, która uniemożliwi pełnienie funkcji powierzonych w drodze wyborów powszechnych co najmniej do końca kadencji.

Więcej w 49 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 lat temu | ocena +1 / -0

  andrzej

  duzo zdrowia panie prezydencie zyczymy oraz zdrowych i wesolych swiat

 • 5 lat temu | ocena +0 / -2

  Jurek

  Lekarz stwierdza, czy pacjent jest zdolny do pracy czy też nie. Następnie sprawą zajmuje się komisarz, Rada Miasta z takim wnioskiem do komisarza morze wystąpić. Wtedy tworzy się zarząd komisaryczny, który bada sytuacje prezydenta i stwierdza na podstawie opinii lekarza, czy można rozpocząć proces przed wcześniejszych wyborów. Jak najbardziej wszys... Rozwiń

 • 5 lat temu | ocena +1 / -0

  m

  Dużo zdrowia Bardzo dobry pan prezydent

 • 5 lat temu | ocena +2 / -0

  ewa maria

  Zdrówka życzymy teraz dopiero w tak krótkim czasie widzimy co może gospodarz miasta zrobić dla nas mieszkańców .Panie Danielu trzymamy kciuki

 • 5 lat temu | ocena +10 / -2

  Nie lubię PiS-lamu

  A Pis-ory już zacierały ręce aby wsadzić swojego ( nieważne że z mniejszymi kompetencjami ) aby mieć władzę absolutną. Niestety ich plan poległ, zamiast współpracować i pomagać obecnemu Prezydentowi. Taka to ich obłuda . Ręce składają w niedzielę a w poniedziałek w Magistracie knują te swoje intrygi . Wstyd że mamy taką Radę .....