Reklama

Paweł Pazdan nowym dyrektorem szpitala w Mielcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Paweł Pazdan nowym dyrektorem szpitala w Mielcu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiadomość o czterech kandydatach na fotel dyrektora szpitala pojawiła się już miesiąc temu. W kuluarach wspominano nawet dwa znane już mieleckie nazwiska. Co więcej, zarząd powiatu podkreślał, że tym razem widzi na tym stanowisku osobę związana z Mielcem, która tutaj mieszka i pracuje od wielu lat. Czy zastępca prezydenta Mielca zostanie dyrektorem szpitala? Tę informację potwierdził starosta mielecki.

Paweł Pazdan urodził się 27 sierpnia 1969 r. w Mielcu. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. S. Konarskiego w Mielcu, maturę zdał w 1989 r. Równocześnie w latach 1987-1989 pracował w jednym z magazynów WSK „PZL-Mielec”. W 1991 r. ukończył (z wynikiem celującym) Medyczne Studium Zawodowe nr 7 w Krakowie i uzyskał tytuł dyplomowanego pracownika socjalnego. W latach 1991-2000 pracował w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mielcu jako pracownik socjalny, st. pracownik socjalny i st. specjalista pracy socjalnej. Pełnił także funkcję członka Zespołu ds. Analiz. Studiował na Wydziale Filozoficznym UJ w Krakowie (kierunek: socjologia) i w 1998 r. uzyskał tytuł magistra socjologii. W 2000 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu organizacji pomocy społecznej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Także w tym roku został zatrudniony w Starostwie Powiatowym w Mielcu jako inspektor, a następnie – dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych i nadal pełni tę funkcję. Jest też szefem Grupy Opieki Zdrowotnej i Pomocy Socjalno-Bytowej w Powiatowym Zespole Reagowania Kryzysowego, sekretarzem Zespołu Opiniująco-Doradczego i zastępcą pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2001.

Uczestniczył w reformowaniu służby zdrowia. Był współorganizatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Mielcu i jednym z inicjatorów powstania Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Mieleckiego. W 2004 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie Europejskiego Prawa Samorządowego w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Ponadto w latach 1991-2005 ukończył kilkanaście kursów specjalistycznych związanych z problemami opieki społecznej i służby zdrowia. Angażował się do różnych dziedzin działalności społecznej. Przez szereg lat grał w piłkę ręczną w SPR BRW „Stal” Mielec i przyczynił się do jej awansu do I ligi. W latach 1994-2000 był kuratorem społecznym w Sądzie Rejonowym w Mielcu, a w latach 2000-2003 pełnił funkcję ławnika w tymże Sądzie. Ponadto w 1995 r. realizował program profilaktyczny Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych „Drugi Elementarz czyli Program Siedmiu Kroków”. Od 2012 r. pełnił funkcję dyrektora Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. W 2018 r. powierzono mu funkcję I zastępcy prezydenta miasta Mielca na kadencję 2018-2023. M.in. nadzoruje wszystkie inwestycje w Mielcu. 

W konkursie na dyrektora szpitala swoje aplikacje złożyły 4 osoby. Złożone przez nich dokumenty zostanały sprawdzone pod względem formalnym 31 stycznia o godzinie 11.00.

Tego samego dnia, godzinę później, rozpoczęła się finalna część konkursu - wysłuchania kandydatów i podjęcie przez komisję konkursową wyboru kandydata na dyrektora mieleckiej lecznicy. 

Przypomnijmy, 21 listopada dyrektor mieleckiego szpitala Jarosław Kolendo zrezygnował z pełnionej funkcji.

Jarosław Kolendo został dyrektorem mieleckiego szpitala w lipcu 2021 roku. Kolendo to były prezes największej przychodni w Tarnowie, znany chirurg ortopeda. Decyzją Zarządu Powiatu Mieleckiego funkcję tę powierzono mu na sześć lat. Przed dyrektorem postawiono  istotne zadania związane z dbałością o finanse lecznicy,  kształtowaniem jakości usług medycznych i dbałością o wysoką jakość obsługi pacjenta. 

Po dwóch tygodniach pracy dyrektor Kolendo zapowiedział złożenie rezygnacji ze stanowiska. - W związku z falą hejtu, jaki spotkał mnie i mojego zastępcę, oraz stanowiskiem związków zawodowych informuję, że będę składał rezygnację z funkcji dyrektora - zapowiedział wtedy. Rezygnacji nie przyjął jednak starosta Stanisław Lonczak. 

Upłynął rok i kilka miesięcy i sytuacja się powtórzyła. 21 listopada na sesji rady powiatu  dyrektor szpitala Jarosław Kolendo zrezygnował z pełnionej funkcji. "Mam poczucie, że zamiast pracować na rzecz poprawy sytuacji szpitala, od pierwszego dnia, w którym powierzono mi tę misję, muszę więcej czasu poświęcać na tłumaczenie się z podjętych i niepodjętych działań, z decyzji personalnych, z doniesień medialnych. Z perspektywy tych doświadczeń wysnuwam więc wniosek, że w kolejnych miesiącach, zamiast wdrażać plan naprawczy, będę odpierał kolejne ataki, które nie mają nic wspólnego z działaniami na rzecz dobra szpitala i jego pracowników, a przede wszystkim pacjentów" - pisał w swoim oświadczeniu Kolendo. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy