Reklama

Reklama

Czy w tym roku odbędzie się kolęda? Episkopat zabrał głos

Opublikowano: 1 grudnia 2020 16:52
Autor: | Zdjęcie: Fot. archiwum

Czy w tym roku odbędzie się kolęda? Episkopat zabrał głos - Zdjęcie główne

Kolęda to nieodzowny element okresu świątecznego. | foto Fot. archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie ma ogólnopolskich wytycznych w sprawie kolędy. Z powodu pandemii wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak.

Ks. Leszek Gęsiak przypomniał, że "każdy biskup decyduje o tym, w jakiej formie przeprowadzić tegoroczną +kolędę+". Wyjaśnił, że wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej panującej na danym terenie.

"W niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach odbędą się Msze św. dla parafian w kościele" – zauważył rzecznik Episkopatu.

Podkreślił, że w sprawie kolędy nie ma ogólnopolskich wytycznych. Zachęcił więc do śledzenia komunikatów biskupów i ogłoszeń parafialnych w kościołach i na stronach internetowych parafii, aby być na bieżąco odnośnie wizyty duszpasterskiej w danej diecezji.

Dodał również, że to samo tyczy się dyspens udzielanych przez księży biskupów od mszy św. w Uroczystość Bożego Narodzenia.

"Jeśli chodzi o dyspensy od uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i święta to również należy śledzić komunikaty poszczególnych ordynariuszy, którzy będą informować wiernych o takiej możliwości na terenie swojej diecezji" – powiedział rzecznik Episkopatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.