Reklama

Czy w Mielcu powstanie lodowisko? Mieszkańcy zdecydują

Opublikowano:
Autor:

Czy w Mielcu powstanie lodowisko? Mieszkańcy zdecydują - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Każdy z mieszkańców może zgłosić własny projekt i w ten sposób mieć wpływ na to, w jaki sposób są wydatkowane publiczne pieniądze. Temu właśnie ma służyć Mielecki Budżet Obywatelski. Znamy już konkrety jednego z pomysłów.

Imprezy, koncerty, nowe miejsca parkingowe, osiedlowe strefy relaksu dla rodzin – to tylko niewielka część pomysłów, z którymi zgłaszają się mieszkańcy Mielca do urzędu miejskiego. W Mieleckim Budżecie Obywatelskim każdy pomysł ma równe szanse. Wygra ten, który przypadnie do gustu mieszkańcom i zdobędzie najwięcej ich głosów. Co ważne, zwycięski projekt zostanie włączony do budżetu miasta na rok 2020.

Lodowisko zimą, boisko latem

Jednym z pomysłów jest stworzenie w Mielcu nowego lodowiska. Stare wraz ze zburzeniem hali sportowej zostało zlikwidowane. W okresie zimowym cieszyło się ono sporym zainteresowaniem mieszkańców i stanowiło atrakcyjną możliwość spędzania wolnego czasu.


- Podjęliśmy inicjatywę przygotowania koncepcji i zgłoszenia do budżetu obywatelskiego projektu budowy lodowiska miejskiego na terenach rekreacyjnych znajdujących się za Szkołą Podstawową nr 8, u zbiegu ulicy Pisarka i alei Ducha Świętego. Uważamy, że Mielec i cały powiat zasługuje na to, aby przynajmniej w okresie zimowym funkcjonowało u nas takie lodowisko. Aktualnie potencjał tego miejsca nie jest w pełni wykorzystany i wielu mieszkańców chciałoby, aby taka inwestycja powstała właśnie na terenie osiedla Lotników – mówi Marek Przygoda, inicjator projektu.

- Chcielibyśmy, aby docelowo powstało lodowisko o wymiarach 20 na 40 metrów, wraz z zapleczem technicznym, szatnią, wypożyczalnią łyżew i kasą biletową. W okresie letnim lodowisko mogłoby być wykorzystywane jako boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową lub też pełnić funkcję wrotkarni albo rodzinnego parku rozrywki, podobnie jak ma to miejsce w przypadku lodowiska w Ostrowie Wielkopolskim - mówi Marek Przygoda.

15 lipca mija czas na zgłaszanie pomysłów. Trzeba w tym celu wypełnić formularz, który znajduje się na stronie internetowej urzędu miejskiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE