Reklama

Czy w bloku i klatce schodowej trzeba nosić maseczki? Wyjaśniamy

Opublikowano: wt, 13 paź 2020 11:55
Autor:

Czy w bloku i klatce schodowej trzeba nosić maseczki? Wyjaśniamy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od soboty (10 października) obowiązują przepisy mówiące o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Nasi Czytelnicy pytają jak należy rozumieć przestrzeń publiczną i czy w bloku i klatce schodowej też trzeba nosić maseczki? Wyjaśniamy.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii za przestrzeń publiczną uważa się również bloki i budynki wielorodzinne. Oznacza to, że we wszystkich częściach wspólnych takich budynków tj. na klatce schodowe, w windzie, w blokowej piwnicy, podziemnym garażu należy nosić maseczki zasłaniające usta i nos.
CZYTAJ TAKŻE: 6 kul w głowie kobiety znalezionej nad Wisłą. Dalszy ciąg rodzinnego dramatu

Obowiązek ten dotyczy wszystkich, którzy w takim budynku się znajdują to znaczy zarówno osób w nim mieszkających jak i gości. W dzisiejszych czasach bardzo często korzystamy z zakupów przez internet, które do naszych mieszkań dostarczają nam kurierzy.  Oni też muszą mieć zasłonięte usta i nos.

Jednocześnie należy pamiętać, że za brak maseczki w klatce schodowej,  tak jak w każdym innym miejscu publicznym,  można otrzymać mandat   w wysokości do 500 zł.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Pol

    Hahaha sami sie duscie w tych maskach.

  • rok temu | ocena +1 / -0

    :o

    Nakaz zasłaniania ust nie dotyczy czasem tylko osób chorych i mających objawy choroby?

    • rok temu | ocena +0 / -0

      Hary

      Tak pisze w rozporządzeniu które nie ma mocy prawnej