Reklama

Czy remontowana droga w Przecławiu zaczęła się topić? Jest oświadczenie starostwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OSP Przecław

Czy remontowana droga w Przecławiu zaczęła się topić? Jest oświadczenie starostwa - Zdjęcie główne

Remontowana droga w Przecławiu | foto OSP Przecław

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiega końca remont drogi powiatowej relacji Przecław – Radomyśl Wielki w miejscowości Tuszyma i Przecław. 22 sierpnia na modernizowanym odcinku drogi kierowcy zauważyli zjawisko topienia się warstwy asfaltu. Na miejsce zostali nawet wezwani strażacy ochotnicy z Przecławia, którzy zabezpieczyli newralgiczne fragmenty jezdni. Po tym wydarzeniu pojawiły sią opinie o niewłaściwym wykonaniu nowej nawierzchni jezdni. Samorząd mieleckiego starostwa wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

- 22 sierpnia zostaliśmy zadysponowani do topiącej się masy asfaltowej w miejscowości Przecław - informowali strażacy z OSP Przecław.

Czytelnicy szybko zareagowali na taką informację sugerując nieodpowiednie wykonanie nowego dywanu asfaltowego.

Poniżej publikujemy oświadczenie starostwa powiatowego w Mielcu:

Oświadczenie w sprawie remontu drogi powiatowej miejscowości Tuszyma i Przecław

 

W chwili obecnej dobiega końca realizacja zadania pod nazwą „Remont drogi powiatowej Nr 1 175R relacji Przecław – Radomyśl Wielki miejscowości Tuszyma i Przecław w granicach istniejącego pasa drogowego”. Wykonawca Robót złożył już komplet badań wymaganych w specyfikacjach technicznych SST, w tym badania betonu asfaltowego, z którego została wykonana nowa nawierzchnia drogi. Badania te jednoznacznie wskazują, że nawierzchnia ta została wykonana poprawnie.

W dniu 22.08.2021r., w nocy z soboty na niedzielę, zostało wykonane uszczelnienie emulsją asfaltową połączenia podłużnego pasów ruchu. Technologia ta wymaga różnego czasu oczekiwania na utwardzenie emulsji w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Termin wykonania takiego uszczelnia został wybrany celowo na dzień o mniejszym natężeniu ruchu, aby w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko najazdu na wykonane uszczelnienie w osi drogi.

Stwierdzenie przez media „nowa droga zaczęła się…topić?” nie ma nic wspólnego z jakością wykonanej warstwy ścieralnej drogi, lecz jest to efekt najeżdżania przez samochody na wykonane uszczelnienie, w szczególności na łuku drogi i rozprowadzenie emulsji na większą powierzchnię jezdni.

Czytaj dalej pod zdjęciem:

Remont drogi w Przecławiu

Cała zaistniała sytuacja w przyszłości nie wpłynie negatywnie na użytkowanie remontowanego odcinka drogi, a wykonane uszczelnienie pozwoli na wydłużenie trwałości nawierzchni drogi i zabezpieczy połączenie podłużne pasów ruchu przed niekorzystnymi skutkami warunków atmosferycznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy