Reklama

Czy radny Jarosław Szczerba straci ważne stanowisko?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM, screen nagrania JSz

Czy radny Jarosław Szczerba straci ważne stanowisko?  - Zdjęcie główne

foto UM, screen nagrania JSz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek 28 stycznia spotyka się Rada Miasta Mielca. Jednym z tematów sesyjnych jest kwestia zmiany szefa Komisji Sportu. Grupa radnych wnioskuje o odwołanie Jarosława Szczerby, który pełni tę funkcję od początku kadencji. Radni zarzucają mu brak współpracy pomiędzy klubami sportowymi a urzędem miasta. Jarosław Szczerba podczas dzisiejszej sesji zapowiada obronę swojej osoby. Mówi w nagraniu zamieszczonym w Internecie, że "przedstawi prawdziwe kulisy jego odwołania"

 

W czwartek 28 stycznia radni miejscy spotkają się na "zdalnej" sesji Rady Miasta Mielca. Jednym z punktów obrad będzie kwestia zmiany szefa Komisji Sportu. Od początku działalności obecnej Rady Miasta, czyli od 2018 roku szefem Komisji jest radny Jarosław Szczerba, który został wybrany do Rady z ugrupowania "KUKIZ'15". Od początku zapowiadał niezależność w swoich działaniach.

 

Pod wnioskiem o odwołanie radnego z pełnienia  tej funkcji chce 5 radnych z koalicji rządzącej reprezentującej ugrupowania "Nasz Mielec" i "Razem dla Ziemi Mieleckiej": Tomasz Róg, Magdalena Weryńska-Zarzecka, Mirosława Jakubowska, Wiesław Truniarz oraz radny Grzegorz Ziomek z "KUKIZ'15". 

 

We wniosku radnych do przewodniczącego rady Bogdana Bieńka czytamy, że radnym nie podoba się sposób prowadzenia działań komisji, gdzie dominuje kontrola, a brak jest działań współpracy klubów z urzędem miasta. Wniosek ujawnił na swoich mediach społecznościowych radny Szczerba. 

- Od początku kadencji obecnego samorządu, czyli od listopada 2018 roku funkcję tę pełni pan Jarosław Szczerba. Niestety nie takiego sposobu współpracy z Radą Miasta oczekiwały mieleckie kluby sportowe. Brak jest łączności w bieżących problemach pomiędzy klubami i przewodniczącymi komisji. Przyjęta przez Jarosława Szczerbę strategia ciągłej oceny innych i sporów, nie pozwala na nawiązanie współpracy ani z prezydentem ani z klubami, a jest to podstawowy warunek rozwoju sportu w Mielcu - czytamy we wniosku.

Jarosław Szczerba zapowiada ujawnienie prawdziwych kulisów tej sytuacji. Wsparcie dla Jarosłąwa Szczerby zapowiada teższef opozycyjnego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Radosław Swół.

- Przedstawie prawdziwe kulisy jakie towarzyszył grupie radnych, któa złożyła wniosek w tej sprawie. Przedstawię także fakty związane z przedowniczącym Rady Miasta, który nie ksierował tego wniosku do obrady Komisji, a od razu pod obrady Rady Miasta - komentuje radny Szczerba

 

wypowiedz radnego Jarosława Szczerby zamieszczona w Internecie 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy