Reklama

Czy od 1 września pojawią się w szkołach wydzielone strefy? Rząd przygotowuje wytyczne

Opublikowano:
Autor:

Czy od 1 września pojawią się w szkołach wydzielone strefy? Rząd przygotowuje wytyczne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wkrótce pojawią się klarowne wytyczne, jeżeli chodzi o moment wprowadzania nauczania mieszanego lub zdalnego. Uczniowie, rodzice i nauczyciele poznają szczegóły wymogów dotyczących funkcjonowania szkół od 1 września w dobie koronawirusa.

Wytyczne w szczególności będą dotyczyć szkół położonych na terenach powiatów, które będą oznaczane jako kolor czerwony czy żółty - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.


Müller zwrócił uwagę, że dyrektorzy szkół - mają do wykonania pewne zadanie, jeżeli chodzi o specyfikę poszczególnych budynków szkolnych. Tak jak chociażby w stacji telewizyjnej jest tak, że niektóre strefy są wydzielone, niektóre osoby z załogi nie spotykają się pomiędzy poszczególnymi częściami, tak samo w szkołach można takie części wydzielić, aby część klas po prostu się nie spotykała, jeżeli to nie jest konieczne i w ten sposób ograniczyć możliwości kontaktu pomiędzy poszczególnymi grupami - wyjaśnił.

Dopytywany, czy chodzi o bardzo szczegółowe wytyczne, których trzeba przestrzegać czy tylko zalecenia, rzecznik rządu odpowiedział: 

- że część z nich będzie miała charakter dobrych praktyk. Tak jak mówię, chociażby organizacja wewnętrzna szkoły pod kątem klas, wydzielenia tych klas, odległości większych tam, gdzie jest to możliwe – również takie zalecenia się pojawią. Nie wszystkie będą miały charakter bezpośrednio obowiązujący, ale część z nich będzie miała taki charakter.

Jak podkreślił, rząd chce dać dosyć klarowne wytyczne, jeżeli chodzi o moment, w którym chciałby, żeby szkoły były prowadzone w sposób albo nauczania mieszanego albo zdalnego. 

- To będą w szczególności te szkoły, które są położone na terenach powiatów, które będą oznaczane jako kolor czerwony czy żółty, ale również zależnie od tego, w której części powiatu te ogniska będą występowały. Pamiętajmy o tym, że niektóre powiaty są dosyć duże. Nawet kilkadziesiąt kilometrów dzieli ich granice, a ognisko może występować np. w jednej części powiatu i wtedy powiatowy inspektor sanitarny będzie wydawał swoje rekomendacje - powiedział Müller.


CZYTAJ TAKŻE:


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE