Inwestor w tej sprawie ubega się o pozwolenie na inwestycje. Złożył dokumentację, która jest analizowana. Doszło już do udzielenia decyzji środowiskowej. W tej sprawie swoje oświadczenie prezentuje mielecki magistrat.
Zgodnie z procedurą przedsięwzięcie to oceniały organy specjalistyczne: Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Dyrektor Zarządu Zlewni w Stalowej Woli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu.
- Mielecki Sanepid w milczącej zgodzie uznał, że w związku z tym przedsięwzięciem, warunki sanitarno-epidemiologiczne nie zostaną naruszone. Z kolei zarówno RDOŚ jak i Wody Polskie uznały, że przedmiotowe zamierzenie nie wymaga przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko. Uznając za zasadne przedstawione stanowiska Prezydent Mielca wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach bez przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Decyzja ta nie jest decyzją uznaniową, ma natomiast charakter związany, co oznacza że odmowa ustalenia środowiskowych uwarunkowań może nastąpić jedynie w przypadkach określonych w ustawie. Organ właściwy do wydania tej decyzji winien przeprowadzić postępowanie przewidziane przepisami powołanej ustawy i jest zobligowany wydać tę decyzję, jeżeli inwestor spełni wymagania określone przepisami ustawy. Jeżeli nie zachodzi żadna z okoliczności wskazanych w art. 81 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, organ jest obowiązany do określenia środowiskowych uwarunkowań. Wszystkie te procedury zostały zachowane - czytamu w oświadczeniu Urzędu Miejskiego w Mielcu
Magistrat zaznacza, że decyzja środowiskowa nie jest jeszcze pozwoleniem na rozpoczęcie takiej dzielności. Decyzja określa wyłącznie wpływ planowanego przedsięwzięcia na środowisko i wymagania, jakie powinny być spełnione, by zminimalizować skutki negatywnego wpływu na środowisko. Decyzja ta nie kończy drogi przedsiębiorcy do podjęcia działalności. Wymagane będzie zezwolenie na zbieranie odpadów wydane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz niezbędne zgody budowlane ze strony Agencji Rozwoju Przemysłu zarządzającej mielecką strefą.
Zdaniem Magistratu inwestor nie będzie mógł odpadów gromadzić, tylko będą one tymczasowo magazynowane. Proces ten polegał będzie na dowozie odpadów komunalnych przystosowanymi samochodami do transportu odpadów (np. śmieciarkami). Na terenie hali nastąpi przeładunek dostarczonych odpadów komunalnych do dużych samochodów. Przeładunek/rozładunek/załadunek odpadów komunalnych będzie prowadzony wewnątrz hali, wyłącznie przy zamkniętych drzwiach/bramach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.