Reklama

Czy mieleckie szkoły wybrały podręcznik do HiT-u? Znamy odpowiedź

Opublikowano:
Autor:

Czy mieleckie szkoły wybrały podręcznik do HiT-u? Znamy odpowiedź - Zdjęcie główne

Czy uczniowie mieleckich szkół będą się uczyć z podręcznika do HiT-u?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ogólnopolskich mediach słychać głosy o kontrowersyjności niektórych treści podręcznika Historia i teraźniejszość, którego autorem jest prof. Roszkowski. Czy mieleckie szkoły ponadpodstawowe wybrały ten podręcznik? Mamy informacje z organu prowadzącego mieleckie placówki, czyli ze starostwa powiatowego w Mielcu.

Wicestarosta mielecki Andrzej Bryła podał dane na temat podręcznika do HiT-u.

- Na razie tutaj wielkich emocji na terenie naszego miasta czy powiatu nie widzę. Jednak warto pamiętać, że decyzję o wyborze podręcznika i o wpisaniu go do szkolnego zestawu podręczników podejmuje dyrektor szkoły w porozumieniu z radą pedagogiczną – odpowiada wicestarosta.

- Problemem jest fakt, że jest tylko jeden podręcznik dopuszczony przez ministerstwo, a więc wyboru w tym momencie nie ma żadnego. Natomiast podręcznik to tylko narzędzie do realizacji podstawy programowej, w związku z czym wcale nie ma obowiązku prowadzenia nauki z podręcznikiem – dodaje.

Jak przekazał Andrzej Bryła, żadna z naszych szkół nie zdecydowała się na kontrowersyjny podręcznik autorstwa prof. Roszkowskiego. Cztery szkoły oczekują i mają w planie wprowadzić do szkolnego zestawu podręczników podręcznik WSiP-u, który czeka na zatwierdzenie przez ministerstwo edukacji. Wydawnictwo przekazało informację, że ten podręcznik na dzień 1 września uzyska akredytację. Natomiast trzy szkoły przynajmniej w pierwszym okresie czasu planują nauczanie przedmiotu historia i teraźniejszość w oparciu o materiały własne, bądź o źródła ogólnie dostępne i taka możliwość istnieje. - Ważne jest, aby nauczyciele tego przedmiotu realizowali podstawę programową, ponieważ to jest wymagane dokumentami ustawowym, to jest obowiązek nauczyciela i myślę, że ten temat z czasem się ustabilizuje – dodał.

Czy w naszym powiecie brakuje nauczycieli?

- Nie ma takich braków, żebyśmy mogli mówić o problemie. Są oczywiście pewne luki, coraz wyraźniej widać, że w przyszłości będzie problem z nauczycielami matematyki. Ale nie ma szkoły, w której brakowałoby obsady. Szkoły mogą się ratować godzinami ponadwymiarowymi, bo nauczyciel może takie godziny realizować. Na nowy rok szkolny nie ma żadnego sygnału, żeby była zagrożona realizacja jakiegoś przedmiotu z powodu braku nauczycieli – odpowiedział wicestarosta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy