Reklama

Czterdzieści lat minęło...

Opublikowano:
Autor:

Czterdzieści lat minęło... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości ...od kilku niezwykłych wydarzeń, w jakie obfitował niesamowity w historii mieleckiej piłki nożnej rok 1976. Piłkarze Stali Mielec zdobyli wtedy po raz drugi tytuł mistrzów Polski, awansowali także do finału Pucharu Polski oraz stoczyli dwa niezapomniane pojedynki w europejskich pucharach – z HSV Hamburg i ze słynnym Realem Madryt.

Trzy lata temu świętowaliśmy w Mielcu 40. rocznicę zdobycia przez piłkarzy Stali Mielec pierwszego tytułu mistrzów Polski w sezonie 1972/1973. 

Gala czterdziestolecia Z tej okazji Tygodnik Regionalny Korso w ramach tradycyjnej Gali Mieleckiego Sportu zorganizował spotkanie po latach mistrzowskiej drużyny FKS Stali Mielec. Z różnych zakątków Polski i Europy przyjechali do naszego miasta piłkarscy bohaterowie Mielca z dawnych lat. W takim składzie mieleckie legendy nie spotkają się już nigdy, bo kilku z nich odeszło z tego świata. Ten pierwszy tytuł był olbrzymią niespodzianką, bo nikt się nie spodziewał, że mistrzem Polski w piłce nożnej może zostać drużyna z peryferyjnego powiatowego miasteczka. Trzy lata później o niespodziance już nie mogło być mowy.

Czterdziestolecie drugiego mistrzostwo z roku 1976 zostało uczczone w tym roku w inny i jakże radosny sposób – przez awans obecnej Stali Mielec po 19 latach do I ligi. Można stwierdzić, że w znacznym stopniu zostało zrealizowane hasło, pod jakim nasza drużyna po odrodzeniu klubu przebyła długą drogę od V ligi (rok 1999) do będącej teraz zapleczem ekstraklasy - I ligi. Z okazji tego jubileuszu warto wrócić także do innych piłkarskich wydarzeń roku 1976.

Więcej w 38 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE