Reklama

Człowiek, natura, znak. Wystawa malarstwa w ESCEK

Opublikowano:
Autor:

Człowiek, natura, znak. Wystawa  malarstwa w ESCEK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższy piątek, 28 czerwca w galerii ESCEK Domu Kultury SCK odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Barana, Iwony Duracz i Łukasza Gila „Człowiek- Natura-Znak”.

Wernisaż otworzy swoje podwoje dla widzów o godzinie 18.00. Wstęp wolny.


 

Tomasz Baran pochodzi z Rzeszowa. Ukończył studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tomasz Baran ma już w swoim dossier wystawy indywidualne i zbiorowe, m.in. „Miejsce w czasie” (druga edycja) w Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie w 2018 r.; „Granice pejzażu” w krakowskim Centrum Sztuki Współczesnej Solvay (2017 r.); wystawa najlepszym prac dyplomowych w 2016 r. w Galerii Wydziału sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego,; „Pomiędzy formą a kolorem” w Galerii To Tu w Rzeszowie (2016 r.).

 

Iwona Duracz jest mielczanką; dyplom magisterski obroniła z wyróżnieniem w 2018 r. w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Białogłowicza. Jej obrazy wystawiano zarówno na wystawach indywidualnych, jak i zbiorowych, m.in. na wystawie pokonkursowej „Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat ”Srebrny czworokąt” (2015 r.) – BWA Przemyśl, Krosno, Rzeszów, Kielce; „Granice pejzażu” w krakowskim Centrum Sztuki Współczesnej Solvay (2017); „Barbizon Wiśniowski” – Galeria Forum w Toruniu (2019). Malarka prowadzi pracownie malarską, w której dzieci i młodzież udoskonalają swoje umiejętności w zakresie sztuk plastycznych.

Łukasz Gil

Urodzony w Rzeszowie. Studia artystyczne odbył na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w pracowni malarstwa prof. St. Białogłowicza (2005 - 2010). Dyplom z wyróżnieniem w 2010 roku uhonorowany I nagrodą im. Jerzego Panka za najlepszy dyplom Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2015 roku uzyskał stopień doktorski w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zatrudniony obecnie jako adiunkt w Zakładzie Malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest kuratorem i organizatorem wielu wystaw i spotkań środowiskowych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE