Reklama

Czasem Mikołajowi trzeba pomóc

Opublikowano:
Autor:

Czasem Mikołajowi trzeba pomóc - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki i święta. To okres kiedy obdarowujemy najbliższych prezentami, ale to również wspaniały czas, aby pomóc drugiemu człowiekowi. Niestety Święty Mikołaj czasem potrzebuje naszego wsparcia. Rusza akcja „Mikołaje Ratują Święta”, w ramach której SuperMikołajowie odwiedzą domy dziecka, szpitale i hospicja. Dzieci zostaną obdarowane paczkami ze słodyczami oraz zabawkami, a także będą brać udział w animacjach, przygotowanych przez Mikołaja i jego elfów.

Fundacja Klub Młodych Liderów wraz z firmą The Mad Ad, swoim zasięgiem obejmą aż 500 dzieci z różnych ośrodków, domów dziecka, szpitali czy hospicjów, którym wręczą upominki oraz dużo radości! Do akcji przyłączyło się ponad 30 wolontariuszy, którzy staną się pomocnikami Mikołaja i wraz z nim będą odwiedzać dzieci, organizując im animacje i zabawy.

,,Mikołaje Ratują Święta” to projekt niosący za sobą jeden cel, jakim jest wywołanie świątecznej radości u dzieci! Ekipa świętego Mikołaja dotrze do wielu placówek, w tym między innymi do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Mielcu oraz Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, a także wielu innych hospicjów i domów dziecka na Podkarpaciu.


Przez cały czas prowadzone są liczne zbiórki w firmach, szkołach, a także poprzez internetową zrzutkę, których celem zebranie jest jak największej ilości rzeczy oraz środków finansowych dla potrzebujących. Zbiórka obejmuje słodycze, maskotki, a także paczki przygotowane od serca. Już teraz w mieleckich szkołach są zbierane dary dla dzieci, jednak nieustannie trwa internetowa zbiórka, dzięki której każdy może wpłacić dowolną kwotę, która zostanie przekazana na skompletowanie paczek:  https://zrzutka.pl/wew7tf


Do projektu przyłączyli się także znani sportowcy, którzy stali się SuperMikołajami! Upominki dla dzieci własnoręcznie przygotowały siatkarki z KS DevelopRes Rzeszów i piłkarze Stali Rzeszów, którzy przy okazji pakowania prezentów mieli ogrom radości! Już wkrótce swoje paczki stworzy zespół PGE FKS Stali Mielec wraz ze swoimi kibicami! Do akcji przyłączyły się także firmy, szkoły i inne placówki. Warto jednak pamiętać, że SuperMikołajem może zostać każdy z nas! 
Okres świąt to czas wielu charytatywnych inicjatyw. Postanowiliśmy stworzyć zatem taką, która nie będzie ścigać się w robieniu największych paczek prezentów, ale bezkonkurencyjnie wygra w kategorii „najszerszy uśmiech dziecka”. Z takim przesłaniem odwiedzimy 500 osób, którym oprócz czekolady zaoferujemy także swój czas, energię i życzliwość. Zachęcamy każdego do zostania SuperMikołajem, bo nawet najdrobniejszy gest jest pomocny!”- mówi koordynator projektu- Sebastian Peret. 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE