Reklama

Czas na mężczyzn!

Opublikowano:
Autor:

Czas na mężczyzn! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Paweł Wilk jest zawodnikiem SPR Stal Mielec, prawoskrzydłowym, wychowankiem klubu. Pochodzi ze sportowej rodziny – siostry Agata i Dorota Wilk grają w siatkówkę, szwagier Adam Babicz jest piłkarzem ręcznym. Ma żonę Jolę i 2,5- letniego syna Aleksandra. Przez zarząd SPR Stal Mielec został wybrany na ambasadora trwającej właśnie akcji Movember.

Jako ambasador, podobnie jak wielu innych sportowców w całym kraju, ma za zadanie przez jeden miesiąc – listopad – zapuścić i nosić wąsy oraz namawiać do tego innych. Na tym polega ogólnopolska akcja, która jest zbitką angielskich słów moustache (wąsy) i november (listopad). Ale wąsy to tylko symbol, zewnętrzny znak, bo tak naprawdę chodzi o coś zupełnie innego.

Po co ta akcja?
Movember to akcja, która rozpoczęła się w 2003 roku w Australii. Dwóch przyjaciół: Travis Garone i Luke Slattery zebrali kolegów i wspólnie przez miesiąc zapuszczali zarost pod nosem. Bardzo szybko okazało się, że pomysł przyciągnął uwagę ludzi. Australijczycy postanowili tę uwagę wykorzystać w dobrym celu – zaczęli prowokować swoich znajomych do rozmów o profilaktyce męskich nowotworów, takich jak rak jąder czy rak prostaty. Chcą szerzyć wiedzę o wykrywaniu i zapobieganiu tym chorobom oraz – co najważniejsze – zachęcać mężczyzn do wykonywania badań profilaktycznych.

Więcej w 47 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE