Reklama

Zapowiada się protest przed magistratem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: screen z FB JSz

Zapowiada się protest przed magistratem  - Zdjęcie główne

foto screen z FB JSz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa procedura związana z ewentualną inwestycją firmy EMPOL z Małopolski, która zainteresowana jest budową w Mielcu na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej sortowni odpadów. Taka inwestycja wymaga wielu pozwoleń na poziomie różnych instytucji i samorządów. Procedura trwa. Tymczasem z różnych środowisk napływają informacje o społecznym sprzeciwie związanym z ewentualną działalnością takiej firmy w strefie. Radny Jarosław Szczerba, mówił na antenie radia Leliwa, że "organizowany jest protest mieszkańców".

Radny miejski Jarosław Szczerba na antenie radia Leliwa mówił o tym, że trwa społeczna mobilizacja sprzeciwy. :"Panie Wiśniewski, chciałbym poinformować pana, że zbierane są podpisy mieszkańców pod stanowczym protestem przeciwko budowie takie inwestycji. Najprawdopodobniej będzie organizowany czwarty protest mieszkańców przd urzędem miasta". - mówił Jarosław Szczerba.

 

Radny Szczerba podpisał się także pod wnioskiem grupy radnych o to, żeby zorgaizować w najbliższym czasie specjalną sesję rady miasta Mielca, która miałabyć poświęcona tym tematowi inwestycji firmy EMPOL. Radni chcą poznać stan wiedzy na temat procedury udzielenie tzw. decyzji środowiskowej przez prezydenta w tej sprawie. Radni chcą także uchwalić wspólne stanowisko rady, które ma być oficjalnym sprzeciwem wobec tej inwestycji. 

 

Czy dojdzie do protestu mieszkańców? Tego na razie nie da się ustalić. Organizacja zgromadzenia publicznego w aktuanej sytuacji epiemiologicznej jest na chwilę obecną niemożliwa.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy