Reklama

Co z tym rondem?

Opublikowano:
Autor:

Co z tym rondem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka tygodni temu mieszkańcy Woli Mieleckiej wzięli udział w konsultacjach społecznych w sprawie budowy ronda w ich miejscowości.

Mieli swoje uwagi dotyczące planowanych rozwiązań komunikacyjnych, a dokładnie ronda i terenu w rejonie skrzyżowania dróg wojewódzkich 984 oraz 983. Na konsultacje i rozmowy z zainteresowanymi mieszkańcami przyjechał wicemarszałek województwa Bogdan Romaniuk. Towarzyszyli mu pracownicy Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, dyrektor Departamentu Dróg Publicznych oraz kierownik projektu. Spotkanie udało się doprowadzić do skutku dzięki pomocy wójta gminy Mielec, Józefa Piątka. Zgromadziło grupę zainteresowanych osób, głównie z bezpośredniego sąsiedztwa planowanej lokalizacji ronda.

Kilka koncepcji usprawnienia ruchu

Plany budowy skrzyżowania o ruchu okrężnym w Woli Mieleckiej są tematem rozmów trwających od ponad sześciu lat. Jeszcze ówczesny wójt Władysław Ochalik w 2010 roku organizował w urzędzie gminy podobne spotkanie, w którym mieszkańcy i samorządowcy wymieniali swoje poglądy. Rozmawiano z autorami ekspertyzy technicznej rozwiązania skrzyżowania dróg wojewódzkich 984 i nr 983 w Woli Mieleckiej.

Wykorzystywano wtedy dane z pomiarów o natężeniu ruchu na drogach wojewódzkich opracowanych jeszcze w 2005 roku. Ponad 10 lat temu przez skrzyżowanie tuż za mostem przejeżdżało w ciągu doby ponad 16 tysięcy samochodów, a ruch systematycznie wzrastał.

W związku z tym pojawiła się propozycja zamontowania sygnalizacji świetlnej w tym rejonie, jednak po analizach stwierdzono, iż byłaby ona hamulcem dla ruchu. Argumentem, który przemawiał jednak za planem budowy ronda, były przede wszystkim koszty. Utrzymanie sygnalizacji świetlnej w skali roku opiewało na kwotę przekraczającą 20 tysięcy złotych, natomiast rondo jest bezobsługowe, zatem koszty są tu właściwie zerowe.

Więcej w 34 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE