Reklama

Co z aleją gwiazd sportu? Sprawa ciągnie się już cztery lata!

Opublikowano:
Autor:

Co z aleją gwiazd sportu? Sprawa ciągnie się już cztery lata! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ta sprawa ciągnie się od czterech lat i wciąż nie wiadomo, kiedy się zakończy. Pomysł Alei Gwiazd Mieleckiego Sportu pojawił się w 2015 roku, ale w kwestii realizacji tego projektu niewiele się zmieniło. Nadal jest w sferze planów.

Mielec miał  pójść śladem Władysławowa, gdzie od 2000 roku istnieje najsłynniejsza w Polsce Aleja Gwiazd Sportu. To tam upamiętniani są tacy sportowcy jak: Feliks Stamm, Kazimierz Deyna, Waldemar Legień, Robert Korzeniowski, Irena Szewińska czy Hubert Wagner. 

W naszym mieście na pomysł upamiętnienia największych sukcesów i największych sław mieleckiego sportu w postaci specjalnej alei wpadli radni miejscy klubu Prawa i Sprawiedliwości poprzedniej kadencji. Z inicjatywą już w 2015 roku wyszedł radny Mariusz Ryniewicz, który jednak obecnie nie zasiada już w radzie. I choć od tego czasu taka inwestycja znajdowała się w budżecie miasta, to nie mogła się doczekać realizacji.  

Projekt Alei Gwiazd Mieleckiego Sportu przewiduje jej lokalizację wzdłuż ulicy Solskiego, obok stadionu miejskiego i obok mającej tu powstać nowej hali sportowo-widowiskowej. 

Głównymi elementami alei miały być sylwetki legend mieleckiego sportu wraz z najważniejszymi informacjami o ich dokonaniach oraz o dokonaniach drużyn, w których występowali. Każdy z przechodniów będzie w ten sposób mógł się zapoznać nie tylko z historią Stali Mielec, ale również z biografią ludzi, którzy tę historię tworzyli. 

Tyle jednak o planach, bo o tych mówi się przecież od kilku lat. Jaki jest więc aktualny status tej inwestycji, która przecież znalazła się w ubiegłorocznym budżecie miasta i została przekazana do realizacji? O to ostatnio pytał radny PiS, Józef Stala. 

Odpowiadał mu Tadeusz Siemek, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego w Mielcu. Podkreślał, że ten temat ciągnie się już od dłuższego czasu i przynajmniej na razie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, kiedy zostanie zakończony. 

Wszystko związane jest z budową nowej hali sportowej, która powinna ruszyć lada miesiąc. 

- W ramach przebudowy hali regulujemy gospodarkę energetyczną i między stacjami wykonamy kabel, który będzie biegł po trasie w Alei Gwiazd - powiedział Siemek. 

Dużo wskazuje więc na to, że Aleja Gwiazd Mieleckiego Sportu może być realizowana razem z budową nowej hali. Byłoby to na pewno logiczne z wielu względów. Gdyby obie budowy realizować osobno, a przecież będą znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie, to pewnie niektóre rzeczy trzeba byłoby robić dwa razy. 

Na dziś nic w tej sprawie nie jest pewne poza tym, że na Aleję Gwiazd jeszcze poczekamy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE