Reklama

Co się dzieje w mieleckim elektryku? Nauczyciele kontra dyrekcja

Opublikowano:
Autor:

Co się dzieje w mieleckim elektryku? Nauczyciele kontra dyrekcja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sytuacja nad Zespołem Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu z każdym dniem gęstnieje. Do mieleckiego starostwa wpłynęło wiele skarg nauczycieli na dyrekcje szkoły. Mówi się o możliwym mobbingu nauczycieli ze strony pani dyrektor. Są także podejrzenia o nielegalnym nagrywaniu nauczycieli. Wątków jest zdecydowanie więcej. Starostwo już na poważnie musi zająć się sprawą.

Po medialnych doniesieniach jakoby w popularnym „elektryku” dochodziło do mobbingu nauczycieli ze strony dyrekcji placówki, mieleckie starostwo jako organ prowadzący szkołę zabrało głos.

- Sytuacja w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego jest od dłuższego czasu analizowana przez Starostwo Powiatowe w Mielcu. Ostatnie doniesienia medialne są jedynie sygnałem, że problem, jaki narasta w tej placówce, zaczyna „wylewać się” już poza mury szkolne. Niemniej jednak docierające do mediów doniesienia o możliwym mobbingu i o nielegalnym nagrywaniu osób przez panią dyrektor mieleckie Starostwo traktuje jako praktyki absolutnie niedopuszczalne. Jeżeli doniesienia o tym potwierdzą się, Starostwo już na obecnym etapie zapowiada podjęcie stanowczych kroków – czytamy w oświadczeniu starostwa.


Od pewnego czasu do Starostwa napływają z różnym natężeniem pisma. Niektóre z nich są podpisane, zdecydowana większość to jednak, niestety, anonimy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy odbyły się w tej placówce trzy kontrole. Prowadzone były przez Starostwo, ale też niezależnie od organu prowadzącego, swoje działania kontrolne podjęło Podkarpackie Kuratorium Oświaty. Obecnie w mieleckim Starostwie rozpatrywana jest jedna ze skarg na działania dyrekcji szkoły. Ustalenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w tej sprawie zostaną przedłożone radnym powiatowym na jednej z najbliższych sesji Rady Powiatu Mieleckiego – czytamy dalej.

Andrzej Bryła, wicestarosta mielecki, w najbliższym czasie planuje zwołać Radę Pedagogiczną w Zespole Szkół, podczas której, jako osoba odpowiedzialna za oświatę ponadpodstawową, będzie chciał  szczegółowo omówić z całym gronem pedagogicznym bieżącą sytuację w tej placówce. Swoje działania podejmują również nauczycielskie organizacje związkowe. 


Aby umożliwić nauczycielom swobodę i anonimowość wypowiedzi, przygotowywana jest z inicjatywy organu prowadzącego specjalna ankieta na zewnętrznym serwerze całkowicie niezależnym od Starostwa. Ankietę będzie można wypełnić tylko raz z danego komputera.  Czy jej wyniki będą miarodajne 
i czy pozwolą na głębszą analizę relacji personalnych w szkole, zależeć będzie już tylko od samych nauczycieli.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE