Reklama

Co będzie się działo w ramach Święta Lotnictwa w Mielcu? Jest wstępny program!

Opublikowano:
Autor:

Co będzie się działo w ramach Święta Lotnictwa w Mielcu? Jest wstępny program! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chociaż organizatorzy Podkarpackich Pokazów Lotniczych nie chcą zdradzać jeszcze wszystkich szczegółów imprezy, to już teraz wiadomo, że program imprezy będzie bardzo bogaty. Wydarzenie wpisuje się w szeroki program imprez z okazji Święta 80-lecia Przemysłu Lotniczego w Mielcu.

W lipcowych pokazach weźmie udział m.in. Artur Kielak, zespoły akrobacyjne FireBirds, Celfast Flying Team, będzie też można zobaczyć samoloty produkowane w Mielcu np. Iskrę i Biesa. Główną atrakcja będzie łotewski zespól akrobacyjny Baltic Bees. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik rodzinny oraz liczne atrakcje i niespodzianki: wystawa statyczna, gry, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych oraz koncerty muzyczne gwiazd.

Podkarpackie Pokazy Lotnicze „Na Pokładzie Funduszy Europejskich” na stałe wpisały się w repertuar imprez w województwie podkarpackim. Pierwsze pokazy odbyły się w Mielcu. Gospodarzami kolejnych edycji były Rzeszów i Krosno, a w tym roku lotnicze święto wraca do Mielca, który świętuje 80-lecie przemysłu lotniczego.

Pełny program wydarzenia poznamy w najbliższym czasie. Wszelkie informacje na temat pokazów lotniczych, programu, i atrakcji będą umieszczane na stronie internetowej:   www.pokazylotnicze.podkarpackie.pl.

Historia województwa podkarpackiego, a w szczególności Mielca jest nierozerwalnie związana z lotnictwem. Budowa lotniczego dziedzictwa regionu zapoczątkowana decyzją władz II RP o utworzeniu Centralnego Okręgu Przemysłowego na zawsze zmieniła losy miast i miasteczek południowo-wschodniej Polski. Dziś lotnictwo to jedna z inteligentnych dziedzin, na której województwo opiera swój rozwój.

W 1938 roku uruchomiono w Mielcu pierwszą lotniczą fabrykę wraz z przyległym do niej Lotniskiem. Decyzja o budowie tego zakładu lotniczego była przełomową dla losu trzech kolejnych pokoleń mieszkańców miasta. Produkcja samolotów stała się motorem napędowym jego rozwoju, a samoloty takie jak An-2, M18, TS-11 Iskra, czy współcześnie produkowane M28 i S-70i BLACK HAWK, znakami rozpoznawczymi Mielca w świecie. Obecnie Mielec to ważny ośrodek przemysłowy w województwie podkarpackim.

Kontynuatorem wizjonerskich planów pierwszych budowniczych COP, są dziś Polskie Zakłady Lotnicze. W szczególnym roku jubileuszu, PZL Mielec podjęły się organizacji cyklu imprez rocznicowych. Podkarpackie Pokazy Lotnicze to najważniejsza część tych planów, ale nie jedyna.

Plan obchodów zainicjowany przez PZL Mielec składa się z różnych wydarzeń skierowanych do pracowników firmy oraz mieszkańców Mielca i okolic. Wśród nich są m.in. Wieczór Otwarty w PZL Mielec czy Przegląd Filmów Lotniczych.

 

PROGRAM:

 

  • 14 kwietnia 2018 – Bieg 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu po pasie mieleckiego lotniska
  • 12 maja 2018 – Przegląd Filmów Lotniczych na Placu Armii Krajowej
 

  • 19 maja 2018 – Wieczór Otwarty w PZL Mielec
  • 28 lipca 2018 – IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE