Reklama

Reklama

[CIĄGŁE AKTUALIZACJE] Gminy pod wodą! Czytelnicy dzielą się swoimi zdjęciami

Opublikowano: 22 maja 2019 09:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sytuacja w powiecie mieleckim nadal kryzysowa. 14 osób ewakuowanych z Wadowic, Jam i Podborza. 5 odmówiło opuszczenia domów. Potok Zgórski wyrządził dużo szkód.

 

23.05.2019, godz. 10.00:

Wójt gminy Wadowice Górne informuje, że darowizny na rzecz walki ze skutkami powodzi na terenie gminy Wadowice Górne można dokonywać na konto podstawowe gminy w Banku Spółdzielczym Rzemiosła oddział Wadowice Górne nr 85 8589 0006 0220 0880 0101 0061. Wpłat należy dokonywać z dopiskiem POWÓDŹ 2019 WADOWICE GÓRNE.

23.05.2019, godz. 9.00:

Woda spływająca z Wadowic Górnych doszła do Czermina. Dąbrówka Osuchowska jest już zalana. Żywioł podąża na Breń i Czermin. Pojawia się realne zagrożenie dla mieszkańców. Póki co ewakuacja nie jest jeszcze prowadzona.

23.05.2019, godz. 8.00:

W Izbiskach trwa walka o drugą groblę. Pomaga  wojsko. Jej przerwanie może oznaczać katastrofę dla regionu.

Godz. 23.30:

W związku z dalszym wzrostem stanu wód na rzece Wisłoce i jej dopływów na rzece Breń Stary i Nowy, Potoku Zgórsko oraz przekroczeniem stanu alarmowego na wodowskazie w miejscowości Mielec został wprowadzony alarm przeciwpowodziowy dla kolejnych gmin: Czermin, Radomyśl Wielki, Borowa, Mielec i gminy miejskiej Mielec.

Godz. 21.00:

Do Izbisk przyjechało wojsko. Mają ze sobą amfibię. Najpilniejszym zadaniem jest zasypanie pękniętej grobli na stawach hodowlanych. Helikopter, który zrzucał piasek i gruz z powietrza o zmierzchu zakończył pracę. Obecnie wyrwę zasypują strażacy. W Izbiskach pracuje ich około stu.

Godz. 19.00

Do gminy Wadowice Górne przyjechał właśnie premier Mateusz Morawiecki. Towarzyszy mu marszałek podkarpacki Władysław Ortyl i wojewoda Ewa Leniart. Gmina Wadowice Górne podczas obfitych opadów najbardziej ucierpiała. Trwa tam akcja ratownicza, która ma na celu opanowanie rozlewającej się wody z rzeki Breń i Potoku Zgórskiego.

Popołudnie:

W Izbiskach woda wypływająca ze stawów hodowlanych przez powstałą wyrwę zalewa pobliskie gospodarstwa. Woda nie sięga wyżej jak po kolana. 

Na miejscu pracuje śmigłowiec, który w pobliże grobli zrzuca big bagi, czyli duże worki z piaskiem i kamieniami. Strażacy starają się zabezpieczyć wyrwę. 

Z kolei w Suchym Gruncie wał nie wytrzymał naporu wody i częściowo się osunął.

Komunikat z godz. 13.45:

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Wadowicach Górnych informuje, że mieszkańcy gminy poszkodowani przez powódź chcący skorzystać z noclegu mogą zgłaszać się do budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych (budynek byłej szkoły podstawowej).

Najgorzej jest w gminach Wadowice Górne, Radomyśl Wielki i Przecław.

W Wadowicach Dolnych woda podmywa wał, strażacy zabezpieczają go workami z pisakiem,ale sytuacja jest bardzo trudna.

WAŻNE: W Wadowicach Dolnych wał został przerwany. Schronisko Czekadełko ewakuowane!

Na wał w Wadowicach Dolnych.ciężarówki stale dowożą piach. Strażacy uwijają się jak mrówki.

W Izbiskach mieszkańcy mają wodę w piwnicach, ale niepokoją się, by nie weszła do domów.

Aktualna sytuacja w okolicach Zamku w Przecławiu 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.