Reklama

Chcesz pomóc? Ruszyła Szlachetna Paczka

Opublikowano:
Autor:

Chcesz pomóc? Ruszyła Szlachetna Paczka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szlachetna Paczka na dobre wpisała się w harmonogram wydarzeń w naszym mieście. Coraz więcej osób chce pomagać, a dzięki nim dla części mielczan zbliżające się święta będą piękniejsze i nieco bardziej radosne.

Osób w potrzebie jest wiele, jednak najczęściej, ze względu na brak pieniędzy potrzebne są im artykuły spożywcze takie jak ryż, mąka, cukier, makarony, konserwy. Czasem, ze względu na bardzo zły stan domu, jedyne o czym marzą jego domownicy to ciepły koc lub kurtka. Wielokrotnie zła sytuacja finansowa spowodowana jest stratą najbliższej osoby, chorobą lub niepełnosprawnością. Jedno jest natomiast pewne – każda z nich zasługuje na odrobinę szczęścia.

Głównym zamysłem Szlachetnej Paczki jest pomoc niesiona przez cały rok. Choć finał przypada na początek grudnia, to praca wolontariuszy rozpoczyna się wiele tygodni przed tą datą. Do ich zadań należą odwiedziny rodzin zgłoszonych do projektu. Podczas spotkania wolontariusze poznają rodzinę, jej historię, która często zapiera dech w piersiach lub sprawia, że do oczu napływają łzy wzruszenia. Po takim spotkaniu wiadomo już czego rodzina potrzebuje najbardziej. Choć  bardzo często, wiedza ta jest trudna do zdobycia, bo Ci, którzy są w najgorszej sytuacji, zazwyczaj nie mają żadnych oczekiwań poza możliwością rozmowy i kontaktu z drugim człowiekiem.

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski objął tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki patronatem honorowym, a wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Mielcu przyłączył się do zbiórki produktów żywnościowych oraz środków czystości dla rodzin będących w potrzebie z naszego regionu. Wszystkie produkty, Prezydent Jacek Wiśniewski dostarczy wolontariuszom w trakcie finału Szlachetnej Paczki, który odbędzie 7-8 grudnia.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Mielca do przyłączenia się do akcji. Osoby chcące uzyskać więcej informacji o tym, jak można pomóc zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej https://www.szlachetnapaczka.pl/ lub o kontakt z Wiktorią Ochab, mieleckim liderem Szlachetnej Paczki, tel. 724 127 968

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE