Reklama

Chcesz głosować korespondencyjnie w II turze. Dziś mija ważny termin

Opublikowano:
Autor:

Chcesz głosować korespondencyjnie w II turze. Dziś mija ważny termin - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gdy wyborca zgłosił zamiar głosowania korespondencyjnego przed pierwszą turą wyborów, to w drugiej turze automatycznie otrzyma pakiet wyborczy. Gdy natomiast ktoś chce głosować korespondencyjnie dopiero w II turze wyborów, na zgłoszenie takiego zamiaru ma czas do 30 czerwca włącznie. Gdy wyborca przebywa w izolacji bądź na kwarantannie, na zgłoszenie ma trochę więcej czasu.

Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego zarówno w kraju jak i za granicą złożone przed pierwszą turą wyborów dotyczy również ewentualnego ponownego głosowania. Oznacza to, że 12 lipca 2020 r. w ponownym głosowaniu pakiet wyborczy zostanie wysłany na adres wskazany w zgłoszeniu zamiaru głosowania korespondencyjnego dokonanym przed pierwszym głosowaniem.

>>> Mielec wstrzymał całą Polskę! Opóźnienie wyników wyborów

Wyborca, który nie zgłosił zamiaru głosowania korespondencyjnego przed pierwszym głosowaniem, może po dniu pierwszego głosowania zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego w kraju w ponownym głosowaniu (II turze) za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Mielcu najpóźniej do dnia 30 czerwca, (tj. wtorek).

W przypadku wyborcy, który w dniu ponownego głosowania będzie podlegał obowiązkowej kwarantannie, izolacji, lub izolacji w warunkach domowych w kraju, może on zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do dnia 7 lipca 2020 r. (wtorek). Natomiast wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie, może zgłosić ten zamiar najpóźniej do dnia 10 lipca 2020 r.

Zgłoszenie może być dokonane ustnie, pisemnie lub w formie elektronicznej:
ustnie (osobiście) w Urzędzie Miejskim w Mielcu przy ul. Żeromskiego 26, w Biurze Obsługi Mieszkańca (stanowisko nr 1) lub w pokoju nr 6a (parter) lub w pokoju nr 26 (I piętro) w godzinach pracy Urzędu tj. poniedziałek od 8.00 do 16.00, od wtorku do piątku w godz. 7:30 do 15:30. Zgłoszenie ustne polega na tym, że wyborca podaje swoje dane w obecności przyjmującego zgłoszenie urzędnika i osobiście to zgłoszenie podpisuje,
pisemnie: przesłane pocztą, dostarczone do skrzynki pocztowej znajdującej się przed Urzędem Miejskim, dostarczone przez inną osobę,
za pośrednictwem platformy e-PUAP,
wykorzystując profil zaufany

Uwaga:
Zgłoszenia nie mogą być składane poprzez e-mail, telefaksem i telefonicznie (za wyjątkiem osób przebywających na kwarantannie). Informacje ogólne dot. głosowania korespondencyjnego są udzielane pod nr tel. 17 7874091, 177874092, 177874058, 177874054.

Wzór wniosku - Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju - plik do pobrania >>> TUTAJ
 


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE