Reklama

Były tańce, był i śpiew. Nowy klub Seniora powstał w Mielcu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 12 lipca działa już nowy klub seniora w Mielcu. Tym razem powstał na osiedlu Dziubków. Obecnie korzysta z niego 27 mieszkańców, którzy skończyli 60 lat. We wtorek (20 lipca) odbyło się uroczyste rozpoczęcie działalności klubu seniora Natura. Były występy, podziękowania i śpiewy.

Nowy klub dla seniorów "Natura" powstał na osiedlu Dziubków w Mielcu. Klub to miejsce spotkań osón w wieku senioralnym. To miejsce, w którym mogą swobodnie spotykać się i oddawać ulubionym aktywnościom osoby, które dobrze się czują i są chętne na poznawanie innych ludzi.

Klub działa pod nazwą "Natura:. Nazwa ta powstała na pierwszym spotkaniu przed założeniem klubu. Dlaczego ta nazwa?

-Natura służy człowiekowie, także w wymiarze zdrowia psychicznego. Jesteśmy jej częścią, a coraz większa liczba badań wskazuje, że kontakt z naturą sprzyja zdrowiu, zadowoleniu, szczęściu oraz aktywizuje zachowania prospołeczne. Nasze powinowactwo do natury jest genetyczne i głęboko zakorzenione w ewolucji. - opowiada Janina Tomczyk przewodnicząca klubu seniora.

12 lipca odbyło się piewsze spotkanie osób zainteresowanch klubem seniora. W tym dniu został wybrany zarząd: przewodnicząca - Janina Tomczyk, viceprzewodnicząca - Krzysztof Sablik, sekretarz - Zofia Stachowicz, skarbnik - Maria Karaś.

Siedzibą klubu jest "Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej im. Władysława Szafera w Nadleśnictwie".

Klub powstał z inicjatywy Janiny Tomczyk i przewodniczącego rady osiedla Krzystofa Gawła z myślą o osobach w wieku seniora.

-Chcieliśmy organizować spotkania i aktywnie spędzać czas, dowiadywać się nowych rzeczy, poszerzać swoje wiadomości oraz zainteresowania. Jego działania mają na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia wśród seniorów - opisuje przewodnicząca klubu Natura.

Spotkania klubu będą organizowane co 2 tygodnie we wtorki o godzinie 17.00.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy