Reklama

Były policjant skazany w sprawie zabójstwa Iwony Cygan

Opublikowano:
Autor:

Były policjant skazany w sprawie zabójstwa Iwony Cygan - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka dni temu Leszek W. były policjant z komisariatu w Szczucinie został skazany przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej na 11 miesięcy więzienia, w zawieszeniu na dwa lata oraz 3 tys. zł grzywny.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary. Jest on pierwszą osobą, która została skazana w sprawie morderstwa Iwony Cygan. Mężczyzna uznany został winnym nadużycia swoich uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz utrudnianie śledztwa. Prowadzący sprawę nie chcą jednak zdradzać szczegółów zeznań Leszka W. Tymczasem to właśnie on 14 sierpnia 1998 r. miał przyjmował zgłoszenie o zaginięciu Iwony Cygan. Kilka godzin później zwłoki dziewczyny znalazł rolnik wypasający krowy w międzywalu Wisły w Łęce Szczucińskiej. Ciało nosiło liczne ślady pobicia. Na szyi miała zaciśnięty drut, a ręce skrępowane sznurkiem.
Główny podejrzany o zabójstwo dziewczyny  ze szczególnym okrucieństwem Paweł K. ps. "Klapa" czeka na ekstradycję z Austrii do Polski. Obecnie w areszcie przebywają także Renata G. - przyjaciółka Iwony Cygan, dwaj byli policjanci ze Szczucina - Grzegorz J. oraz Jerzy S., a także ojciec „Klapy” - Józef K., który jest podejrzany o pomoc w zabójstwie dziewczyny. Do grona aresztowanych dołączyli też Bogdan P., Andrzej K. i Paweł W. - policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE