Reklama

Były dyrektor szpitala pyta...

Opublikowano:
Autor:

Były dyrektor szpitala pyta... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W 8 numerze Korso ukazał się artykuł „Szpital w sieci reformy”, którego zapowiedź zamieściliśmy również na naszym portalu. W odpowiedzi na opinię dyrektora placówki Leszka Kwaśniewskiego były dyrektor finansowy szpitala, Zbigniew Torbus, przesłał nam list.

W związku z ukazaniem się pierwszej wypowiedzi nowego dyrektora szpitala na stronie internetowej Korso pozwoliłem sobie niniejszym przesłać moje uwagi. Jeżeli ta niepoważna wypowiedź nie jest przejawem niewiedzy dyrektora Kwaśniewskiego, to oznacza to, że dyrektor Kwaśniewski czyni przygotowanie do zamierzonych działań prywatyzacyjnych poprzez likwidację oddziałów szpitalnych. Ale zanim przejdę do wypowiedzi, chcę spytać:

  1. Dlaczego dalej nie ma wybranego dyrektora do spraw lecznictwa w szpitalu? Wymóg ten określa Art. 49.1 ustawy o działalności leczniczej. Wydaje się konieczne zawiadomienie o tym fakcie NFZ, wojewodę, ministra zdrowia.
  2. Jaki jest wynik konkursu na stanowisko ordynatora (kierownika) SOR? Brak objęcia tego stanowiska dyskwalifikuje nas z „sieci szpitali”.
  3. Dlaczego nie jest realizowany choć w wąskim zakresie program naprawczy przygotowany przez ZUK Know-How sp. z o.o. ze Szczecina?
  4. Nie rozumiem, dlaczego obecny dyrektor szpitala nie wie, do jakiej grupy w ramach sieci szpitali szpital w Mielcu należy.

Aby otrzymać rangę szpitala III stopnia, potrzeba posiadać profile (oddziały szpitalne): anestezjologii i intensywnej terapii oraz 8 z wymienionych przez ustawę oddziałów (np. Chirurgii naczyniowej, chorób wewnętrznych, oddział chorób płuc, zakaźny, neurochirurgii, położnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej, urologii), na które był kontrakt NFZ od 2 lat oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy. Nie ma żadnego innego warunku. Jest więc jasne, że należymy do grupy III stopnia. Jeżeli dyrektor myśli inaczej, to znaczy, że chce zamknąć oddział zakaźny, oddział chorób płuc, oddział chirurgii naczyniowej i oddział neurochirurgii. Lekarze znajdą sobie pracę (szczególnie, że przyjdą z historią kontraktu z 2 lat). Natomiast personel pielęgniarski – do zwolnienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE