Reklama

Burze, intensywne opady i silny wiatr! Jest ostrzeżenie dla naszego regionu

Opublikowano:
Autor:

Burze, intensywne opady i silny wiatr! Jest ostrzeżenie dla naszego regionu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie informuje o możliwości wystąpienia na naszym terenie burz z opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. W trakcie burz porywy wiatru mogą lokalnie wynosić do 100 km/h. Pojawiło się także ostrzeżenie hydrologiczne - prognozowane intensywne opady deszczu, początkowo także burzowe, mogą spowodować w województwie podkarpackim wzrosty poziomu wody m.in. w Wisłoce do strefy stanów wysokich.

Ostrzeżenie burzowe:

Dotyczy: od godz. 14:00 dnia 11.07.2020 do godz. 14:00 dnia 12.07.2020

Prawdopodobieństwo wystąpienia: 85 proc.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana wysokość opadów miejscami 30 mm, lokalnie możliwy grad. Od godzin wieczornych burze przechodzić będą w opady jednostajne okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Łączna wysokość opadów - miejscami od 50 mm do 70 mm, lokalnie do 80 mm. W trakcie burz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h - czytamy w komunikacie ostrzegawczym.

Ostrzeżenie hydrologiczne:

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
Stopień zagrożenia: 2
 

Ważność: od godz. 14:00 dnia 11.07.2020 do godz. 21:00 dnia 12.07.2020
Obszar: zlewnie: Wisłoki, Sanu, Wisłoka, mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły oraz zlewnia Dniestru w granicach państwa (podkarpackie)
Przebieg: Prognozowane intensywne opady deszczu, początkowo także burzowe, spowodują wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Spodziewane są przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów mogą zostać przekroczone stany alarmowe.


Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%
 


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE