Reklama

Burza na obradach Rady Powiatu! Poszło o samorządową kartę rodzin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: powiat mielecki

Burza na obradach Rady Powiatu! Poszło o samorządową kartę rodzin - Zdjęcie główne

Radni uczestniczyli w sesji w formie "zdalnej" | foto powiat mielecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burzliwie rozpoczęła się 38. sesja samorządu powiatowego. Już na samym wstępie radni poróżnili się o porządek obrad. Poszło o propozycję zdjęcia z porządku obrad punktu powołania doraźnej Komisji Rady Powiatu Mieleckiego ds. Samorządowej Karty Praw Rodzin. Głosami radnych koalicyjnych ten punkt został zdjęty.

Wiceprzewodniczący rady powiatu Kazimierz Gacek zaproponował wycofanie punktu obrad dotyczącego powołania pod komisji na temat saorządowej karty rodzin. Wniosek poparli radni koalicji rządzącej w powiecie. Radni PiS byli przeciwni. Nie brakowało wielu głosów o tym, że nie takie były ustalenia pomiędzy władzami powiatu, a radnymi PiS, którzy jeszcze w 2021 roku po tym jak odwołano stanowisko powiatu mieleckiego na temat ideologii LGBT, zaporponowali uchwalenie tzw. "Samorzadowej Karty Rodzin" - której zapisy mają jasno określać prawa rodziców wobec edukacji swoich dzieci.

Ze względu na to, że radni kolajicji rzadzącej usuneli ten punkt z debaty - radni PiS uznali, że nie będą aktywnie brać udziału w kolejnych głosowaniach.

Po ponad półgodzinnych obradach o przerwę poprosił Zbigniew Tymuła, szef klubu opozycyjnego PiS. Po kilkunastominutowej przerwie obrady wznowiono, z tym że część radnych opozycyjnych opuściła wirtualną sesję.

Później, kiedy emocje nieco opadły, radni przystąpili do realizacji porządku obrad. Podczas najbliższego głosowania (zmiany w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu) okazało się, że zdecydowana większość radnych klubu PiS nie brała udziału w głosowaniu, a tylko 3 wstrzymało się od głosu.

Kolejna uchwała, dotycząca zmian w budżecie Powiatu na 2022 rok przeszła jedynie głosami koalicji (13). Reszta radnych (klub PiS) wstrzymała się od udziału w głosowaniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy