Reklama

Bury Diamentem Forbesa

Opublikowano:
Autor:

Bury Diamentem Forbesa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już informowaliśmy Was o firmie Melex, która została laureatem Diamentów Forbesa. Ale uznanie kapituły konkursu w kategorii firm z przychodami powyżej 250 mln zł rocznie zdobyło też mieleckie przedsiębiorstwo Bury.

Firma Bury sięga swoją historią 1987 roku. Diamenty Forbesa są więc pewnego rodzaju ukoronowaniem 30-letniej działalności Henryka Burego. Prezes spółki karierę zaczynał w Niemczech, ale wrócił w rodzinne strony – do Podkarpacia – by tu rozwijać swój biznes.

 W 1987 roku założył Biuro Inżynieryjne ds. Telekomunikacji. Rozpoczął od produkcji ładowarek do radiotelefonów Centertela w niewielkiej kamienicy. Centertel był w tamtych czasach zupełną nowością na rynku polskiej telekomunikacji. Radiotelefon wielkości cegły był wówczas znakiem renomy. Niektórzy wręcz wspominają, że wielkie telefony biznesmeni nosili nawet tam, gdzie nie było zasięgu. Pomysł Henryka Burego okazał się więc strzałem w dziesiątkę.

 W 1992 roku powstała hurtownia z akcesoriami dla telefonii komórkowej, trzy lata później Henryk Bury założył firmę Bury. Chwilę później zgłosiła się do niego Toyota z zamówieniem na zestawy głośnomówiące do samochodów. Postawiła jednak warunek: dużo większa siedziba. Szybko zapadła decyzja o przeniesieniu siedziby do Mielca, a dokładnie - do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Był to rok 2001. Od 16 lat firma Bury mieści się przy ulicy Wojska Polskiego.

 Dziś jest wiodącym producentem i dostawcą zestawów głośnomówiących i systemów uchwytów telefonicznych w motoryzacji. Firma dostarcza swoje produkty do 50 krajów na całym świecie. Zatrudnia 1,6 tys. pracowników w czterech zakładach: w Mielcu - około 1,3 tys., w Rzeszowie - około 50, w Löhne w Niemczech - około 130 i w Huamantli w Meksyku - około 60 pracowników.

 O perspektywach rozwoju decydują oprócz sprawnej, dobrze wykształconej kadry,  jakość produktu i kontrakty z wiodącymi klientami branży Automotive. - Nasza firma z powodzeniem kooperuje z takimi gigantami tej branży jak: Volkswagen, Audi, Daimler Benz, BMW, Porsche, Bentley, Skoda, Seat, General Motors, dla których rozwijamy, produkujemy i dostarczamy zaawansowane systemy informacyjno-komunikacyjne i łączności – zaznacza Jacek Tejchma z firmy Bury.

 Laureat Diamentów Forbesa może się dziś pochwalić 52 udzielonymi i 30 zgłoszonymi patentami. Oferuje ponad 300 urządzeń. Produkuje je do konkretnych modeli samochodów i uniwersalne. To, co powstanie w murach firmy, w 99 procentach eksportowane jest za granicę, choć ambicją zarządu jest zaistnienie również na polskim rynku.

 - Planem spółki Bury jest dalszy rozwój oparty o potencjał młodej kadry - przeciętna wieku to 33 lata. Zaawansowane prace badawcze we współpracy z ośrodkami naukowymi i laboratoriami w kraju i za granicą, osiągnięcia na polu współczesnych technologii i konstrukcji branżowej dają perspektywę dynamicznego progresu, oferując dla mieszkańców Mielca i okolic atrakcyjne miejsca pracy – dodaje Tejchma.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE