Reklama

Burmistrz: Jeśli będzie trzeba karać, będziemy to robić

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz: Jeśli będzie trzeba karać, będziemy to robić - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na część mieszkańców gminy nie podziałały ani prośby, ani groźby, ani nawet podwyżki opłat za odbiór ścieków. Z uporem maniaka wciąż wpuszczają do kanalizacji nielegalne ścieki i wyrzucają do niej śmieci. Burmistrz, choć wolałby stawiać raczej na pogłębianie świadomości, zapowiada, że jeśli trzeba będzie, nie cofnie się i przed karaniem.

- Musimy wyeliminować nielegalne spusty ścieków do kanalizacji. To nasz wspólny interes – przekonywał burmistrz Józef Rybiński podczas sesji rady miejskiej, jaka odbyła się 19 maja.

Jeszcze końcem maja ktoś zatruł jedną komorę na oczyszczalni ścieków. Doprowadzenie jej do stanu poprzedniego kosztowało gminę nie tylko sporo pieniędzy i czasu, ale przede wszystkim nerwów. O tym, by nielegalne spusty ukrócić, mówi się już bowiem od jesieni ubiegłego roku. - Jest rzeczą bardzo szkodliwą, jeśli ktoś raz na pół roku wyciągnie szambo i wpuści je do studzienki pod osłoną nocy. Dwa dni substancja ta dopływa do oczyszczalni, później zaś ląduje w reaktorze i czyni nam wiele problemów – wyliczał włodarz gminy. Prosząc o wsparcie w działaniach radnych i sołtysów, zapowiedział, że kontrole gospodarstw nieprzyłączonych jak dotąd do kanalizacji, będą kontynuowane.

Więcej w 24 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE