Reklama

Budowa hali sportowej. Najpierw trzeba wzmocnić grunt pod fundamenty

Opublikowano:
Autor:

Budowa hali sportowej. Najpierw trzeba wzmocnić grunt pod fundamenty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez 3 miesiące inwestor wykona ponad 1200 sztuk kolumn betonowych o zróżnicowanych długościach. Grunt pod fundamenty hali sportowej zostanie wzmocniony poprzez wylanie za pomocą specjalistycznego sprzętu około 900 m3 betonu konstrukcyjnego.

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się spotkanie, którego tematem był przebieg prac związanych z budową nowej hali sportowej z częścią basenową przy ulicy Solskiego.

Uczestnicy spotkania obejrzeli plac budowy obiektu na którym od kilku tygodni trwają roboty ziemne. Informacje o postępie prac związanych z posadowieniem budynku nowej hali udzielali Koordynator Projektu ze strony Inwestora (MOSiR w Mielcu) Norbert Jackowski oraz kierownik zespołu inżyniera kontraktu Szymon Ćwik.

Norbert Jackowski poinformował, że na podstawie analizy warunków gruntowo-wodnych oraz przewidywanych obciążeń zaprojektowano i obecnie wykonywane jest wzmocnienie podłoża pod fundamenty hali sportowej z częścią basenową w technologii kolumn przemieszczeniowych wkręcanych o średnicy Ø300 i Ø360.

W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz z Zastępcą Prezydenta Pawłem Pazdanem, Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Bieniek wraz z zastępcami – Fryderykiem Kapinosem, Zbigniewem Rzeźnikiem i Grzegorzem Ziomkiem oraz dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i urzędnicy Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego.

Zaprojektowano i jednocześnie wykonanych zostanie ponad 1200 sztuk kolumn betonowych o zróżnicowanych długościach (7 m -10,5 m), uwarunkowanych od lokalnych warunków gruntowych. Pod fundamenty hali sportowej grunt zostanie wzmocniony poprzez wbudowanie za pomocą specjalistycznego sprzętu około 900 m3 betonu konstrukcyjnego. Przewidywany okres wykonywanych robót wynosi około 3 miesiące

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE