XIX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym pokazały, jak duża odpowiedzialność spoczywa na osobach wykonujących ten zawód. Trzyosobowa drużyna reprezentująca nasz region na w zawodach codzienne zadania wypełnia w oddziale w Kolbuszowej.
Damian Marut- kierownik grupy, rat. med. Wojciech Machowski i rat. med. Bartłomiej Śliwa, ćwiczyli pod okiem rat. med. Mateusza Wszoła, kierownika Szkoły Ratownictwa Medycznego i jak zgodnie twierdzą, bez tej pomocy, wskazówek tak doświadczonej osoby nie byłoby brązu. Do udziału zgłosiło się więcej drużyn, lecz na starcie pojawiło się 54, w składzie 165 zawodników.
Dumny Dyrektor Grzegorz Gałuszka przyznał "udowodnili, że są w gronie najlepszych, podium czekało dla nich". Ciesząc się z efektów, obiecał również nową karetkę dla zespołu w Kolbuszowej. Na ten moment otrzymali nagrodę specjalną od dyrekcji (czeki o wartości 2 tys. złotych dla każdego zwycięzcy).
Magdalena Partyka-Zając wspomniała: "tak niewiele brakło do II miejsca tylko 2 punkty, ale to, co z czym wrócili nasi ratownicy, jest ogromnym osiągnięciem, napawa radością i daje jeszcze większość pewność dla pacjentów, że mają wspaniały zespół tuż obok". To były trudne zadania, a grupy reprezentowały bardzo wysoki poziom.
Spotkali się z zadaniami, z którymi na co dzień, działając w terenie podkarpackim, nie mieli styczności. - Były to akcje zadaniowe, ratownicze w wypadku wybuchu metanu, wyniesienia poszkodowanych górników i udzielenia im jak najszybszej pomocy medycznej. Cieszę się, że w takich przypadkach też mogliśmy się sprawdzić- mówił Damian Marut.
Bartłomiej Śliwa natomiast twierdził, że były to chyba najcięższe zawody, w jakich brał udział. - Czuwanie 40 godzin dzień i noc w gotowości, z zadaniem nocnym od 2.00 do 5.00, a później w ciągu dnia. Lecz osiągnięty sukces wynagrodził wszystkie trudy i zmagania. A język gwarowy, którym były pisane zadania, to kolejne wyzwanie, z którym się zmierzyliśmy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.