Reklama

Ile zapłacimy za bilety autobusowe? Brak dopłat do transportu w powiecie mieleckim

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ile zapłacimy za bilety autobusowe? Brak dopłat do transportu w powiecie mieleckim - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 52 mln zł trafi do organizatorów przewozów autobusowych użyteczności publicznej w województwie podkarpackim. Niestety, wśród powiatów, które otrzymały dopłaty, brakuje powiatu mieleckiego. Z dofinansowania skorzysta za to gmina Przecław.

Wojewoda Ewa Leniart podczas konferencji prasowej powiedziała, że do naboru przystąpiło w sumie 50 organizatorów: 39 gmin, 1 związek międzygminny, 2 związki powiatowo–gminne i 8 powiatów. Łącznie organizatorzy ubiegali się o dopłaty w wysokości ponad 74  mln zł na dofinansowanie  416 linii komunikacyjnych.

– Środki, które były zgodnie z decyzją Ministra Infrastruktury przeznaczone dla naszego województwa w kwocie ponad 52 mln zł, zostaną w całości przeznaczone dla tych, którzy organizują transport publiczny  w naszym regionie – powiedziała Ewa Leniart.

W wyniku oceny złożonych wniosków wszystkie zostały zakwalifikowane jako spełniające warunki określone. Jednak dostępne środki pozwolą na zawarcie umów o dopłaty z 43 organizatorami. W związku z tym wojewoda zwróciła się do Ministerstwa Infrastruktury o uzupełnienie brakujących środków w kwocie ponad 22 mln zł.

Kwota dopłaty będzie wynosić nie więcej niż 3,00 zł do 1 wozokilometra przewozów o charakterze użyteczności publicznej, przy wkładzie własnym organizatora w wysokości nie mniejszej niż 10% ceny usługi.

Z województwa podkarpackiego dopłaty otrzymał powiat stalowowolski: 7 124 123,40 zł. Bez dofinansowania zostały powiaty: brzozowski, jarosławski, łańcucki, mielecki, przemyski, strzyżowski, tarnobrzeski.

Gmina Przecław otrzyma 258 402,72 zł dopłaty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy