Reklama

Borki Nizińskie. Ksiądz złamał zasady kwarantanny. Rozdawał nawet komunię wiernym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Borki Nizińskie. Ksiądz złamał zasady kwarantanny. Rozdawał nawet komunię wiernym - Zdjęcie główne

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny nawet do 30 000 złotych. | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę (19 stycznia) po godzinie 17.00 policjanci kontrolowali mieszkańców Borków Nizińskich (gm. Tuszów Narodowy), którzy mieli nałożony obowiązek kwarantanny. Jedną z osób był proboszcz tejże parafii, jednak funkcjonariusze nie zastali go na plebanii, nie odbierał też telefonu. Zajrzeli więc do kościoła obok, w którym odbywała się Msza Św.

Gdy policjanci weszli do kościoła w Borkach Nizińskich ks. Ryszard W. rozdawał nawet komunię wiernym. Kontrolujący funkcjonariusze poznali księdza od razu, gdyż pochodzą z tej samej gminy.

Po skończonej Mszy Świętej policjanci czekali na księdza przed wejściem, jednak ten wyszedł z kościoła tylnymi drzwiami. Ponownie udali się na plebanie, gdzie tym razem zastali księdza. Ten otworzył im drzwi i przyznał się, że to on odprawiał Mszę oraz, że wie że zrobił źle.

Ksiądz Ryszard W. uczy katechezy w Szkole Podstawowej w Borkach Nizińskich. Cała klasa VI tamtejszej szkoły jest na kwarantannie, która również objęła duchownego.

- Policjanci będą prowadzić postępowanie w tej sprawie. To przestępstwo z art. 161 Kodeksu karnego. Ksiądz naraził inne osoby na zarażenie. Grozi mu za to rok pozbawienia wolności. Jeśli chodzi o wykroczenie, to mandat może wynosić 500 zł - mów nam rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji Urszula Chmura. 

Policjanci z zaistniałej sytuacji sporządzili notatki, które zostały przekazane do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mielcu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny nawet do 30 000 złotych.

Funkcjonariusze sprawdzają regularnie i zbierają informacje o tym, czy osoba objęta decyzją o kwarantannie stosuje się do postanowień tej decyzji. Jeśli okaże się, że nie, to informacja taka zostanie przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który jest organem władnym do nałożenia na taką osobę kary, która może wynosić nawet 5000 zł. Ponadto wobec takiej osoby prowadzone będą czynności w związku z popełnieniem przez nią wykroczenia z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 zł.

Jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk, który za takie przestępstwo przewiduje karę roku pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy