Reklama

Reklama

Bony na szczepienia dla mieleckich seniorów

Opublikowano: wt, 1 gru 2020 16:38
Autor: | Zdjęcie: Fot. archiwum

Bony na szczepienia dla mieleckich seniorów - Zdjęcie główne

foto Fot. archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielczanie powyżej 65. roku życia otrzymają bon, który będzie można wykorzystać na szczepienie przeciw pneumokokom. .

Reklama

Osoby powyżej 65. roku życia, powinny w sposób szczególny zadbać o swoje zdrowie. Obok zalecanych przez lekarzy corocznych szczepień przeciwko grypie, bardzo istotne jest szczepienie przeciwko pneumokokom, czyli bakteriom dostającym się do naszego organizmu drogą kropelkową.

Pneumokoki najczęściej odpowiedzialne są za choroby górnych dróg oddechowych, zapalenie gardła, zatok oraz zapalenie oskrzeli. Bakterie mogą dostać się do krwi i wywołać zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsę (posocznicę). 

- Pomoc seniorom w postaci bonów, które dają możliwość zaszczepienia się przeciw pneumokokom to istotne wsparcie dla wielu osób. Niestety koszt szczepionki jest wysoki, dlatego wiele osób starszych nie może pozwolić sobie na taki wydatek i najzwyczajniej są zmuszeni zrezygnować z takiej formy profilaktyki. O chęci wsparcia mieleckich seniorów wspominałem już w 2018 roku, cieszę się, że właśnie teraz możemy wdrożyć ten pomysł  w życie. Warto także podkreślić, że program ten konsultowany był z Mielecką Radą Seniorów oraz z Prezesem Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, w obu przypadkach otrzymał pozytywną opinię – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski. 


Szczepienia w ramach „Programu profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zamieszkałych na terenie miasta Mielca” możliwe będą od 2021 roku, ich adresatami będą osoby, które przede wszystkim wyrażą chęć i zgodę na szczepienie oraz których stan zdrowia kwalifikuje ich do szczepienia. 

Docelowo ze szczepienia będzie mogło skorzystać 200 osób rocznie. Koszt zaszczepienia dwustu osób to 64 tysiące złotych, program realizowany będzie  przez 5 lat.

Środki finansowe pochodzą z Gminy Miejskiej Mielec. Organizatorem Programu jest Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiej w Mielcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.