Reklama

Boiska już służą. Kompleks sportowy w Tuszowie Narodowym uroczyście otwarty [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uroczyste otwarcie kompleksu 3 boisk odbyło się 19 września. Dzięki otrzymanej dotacji z ministerstwa sportu w 2022 roku powstały nowe boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej oraz siłownia zewnętrzna. Koszt inwestycji to niemal 1 mln 200 tys zł., z czego 50 % pokryła dotacja.

- Tych pięknych, oczekiwanych przez uczniów i mieszkańców obiektów nie byłoby, gdyby nie zaangażowanie wielu osób:  dyrekcji i nauczycieli, radnych, lokalnych liderów, sołtysów, pracowników Urzędu Gminy. Szczególnie ważne było włączenie się w realizację inwestycji księdza proboszcza Wiesława Koniora, który umożliwił jej realizację na terenie należącym do parafii. Pragnę dzisiaj wyrazić ogromną wdzięczność europosłowi Tomaszowi Porębie, bez którego pomocy prawdopodobnie nie zrealizowalibyśmy tego zadania. To głównie dzięki jego staraniom otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Sportu. Dziękuje wiceministrowi Jackowi Osuchowi, który ma również swój duży udział w tym zadaniu. Niech te wspaniałe boiska służą dzieciom, młodzieży i nam wszystkim – zaznacza wójt gminy Andrzej Głaz.

19 września 2022 r. był też dniem upamiętnienia wydarzeń historycznych, ważnych dla naszej ojczyzny. 1 września 1939 r. wybuchła II wojna światowa spowodowana napaścią Niemiec hitlerowskich na Polskę. 17 września nastąpiła agresja sowiecka na wschodnie tereny naszego kraju, czego skutkiem był tzw. IV rozbiór Polski.

Uczestnicy uroczystości związanej z otwarciem i poświęceniem kompleksu sportowego złożyli kwiaty przed pomnikiem generała Sikorskiego, męża stanu, który 28 września 1939 roku stanął na czele Rządu Jedności i Obrony Narodowej na Emigracji i równocześnie został powołany na Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych, odbudowywanych na terenach sojuszniczej Francji, a później Wielkiej Brytanii. 

- Wydarzenia września 1939 r. zadecydowały o przyszłości Rzeczpospolitej na kolejnych 50 lat. Przez ten okres począwszy od zakończenia wojny w 1945 r. do pierwszych demokratycznych wyborów parlamentarnych nasza ojczyzna znajdowała się w strefie wpływów Związku Radzieckiego. Dziś jesteśmy szczęśliwi, że możemy cieszyć się wolnością, korzystać z licznych dóbr, do których należy nowo oddany kompleks sportowy - podkreślała w swoim wystąpieniu Małgorzata Wieczerzak, dyrektor ZSP.

Po wystąpieniach młodzież zaprezentowała widowisko muzyczno – sportowe. Na koniec podziękowała za boiska i nowe koszulki sportowe, w których będzie reprezentować szkołę i gminę podczas różnych zawodów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy